تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

آدرس چند شنبه بازارهای تهران

آدرس: بلوار اشرفی اصفهانی، انتهای خیابان طالقانی


شنبه‌ بازار با حدود ۸۰ غرفه در زمینی بایر و بدون سقف برپا می‌شود. زمین بایر نزدیک بازار، محل پارک خودروهاست که ظرفیت حدود ۲۰۰ خودرو را دارد. همچنین مسجد امام علی(ع) اطراف این بازار است. به علاوه معابر اطراف بازار جای مناسبی برای پارک خودرو به شمار می‌آید.

استفاده از وسیله حمل‌ونقل شخصی در این بازار به علت وجود فضای مناسب پارکینگ امکان‌پذیر است. برای رفتن به بازار می‌توانید با اتوبوس یا تاکسی از میدان پونک به سمت میدان اشرفی اصفهانی حرکت کنید و از مسیر میدان تا بازار با یک پیاده‌روی سبک یا با تاکسی خود را به محل خرید برسانید. در این مکان شهروندان می‌توانند انواع مایحتاج را تهیه کنند. کیفیت اجناس در این بازار متوسط و قیمت‌ها از ۲۰۰۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

 

یکشنبه بازار تهران

 

۱. آدرس: یکشنبه بازار طرشت، در خیابان شهید صالحی، میدان هراتی، جنب پل یادگار امام (ره) قرار گرفته است. شمال آن پل یادگار امام (ره)، جنوب خیابان لطفعلی خانی، غرب خیابان حداد و شرق خیابان فردوسی است.


یکشنبه بازارطرشت، فضای کوچکی است که حدود ۶۰ غرفه مسقف در آن جای می‌گیرد. از مزیت‌های این بازار مشرف بودن آن به بازار میوه و تربار طرشت است. شهروندان می‌توانند پس از خرید از یکشنبه بازار، به بازار میوه و تربار هم سری بزنند. همچنین فضای سبز بوستان یاس با وسایل بازی در نزدیکی محل خرید است. ولی مسیر دسترسی به بازار از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس دشوار است.

پس برای رفتن به بازار از وسیله حمل‌ونقل شخصی استفاده کنید. معابر اطراف بازار محل مناسبی برای پارک خودروی شماست. کیفیت اجناس متوسط و قیمت‌ها از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است.


۲. آدرس: یکشنبه بازار فرهنگسرای خاوران پشت فرهنگسرای خاوران

یک بازارچه کوچک است اما برای تفریح و خردیهای شما می تواند گزینه خوبی باشد. این بازار در چهارشنبه ها هم برگزار می شود.


۳. آدرس: یکشنبه بازار پونک، کمی پایین تر از پاساژ تیراژه

دوشنبه بازار تهران

 

آدرس: دوشنبه بازار در شهرک قدس (غرب)، فاز ۶، خیابان ایوانک، مجتمع تجاری گل افشان واقع شده است. این بازار قدیمی‌ترین بازار روز در منطقه است که حدود ۶ سال سابقه فعالیت داشته و تقریباً یکی از بازارهای خرید ثابت محله است. شمال آن به بزرگراه یادگار امام (ره)، جنوب فاز ۶ شهرک، غرب خیابان ایوانک و شرق به خیابان گل افشان می‌رسد.


این بازار در مجتمع تجاری گل افشان و در فضای ۳ طبقه با ۱۴۰ غرفه مسقف واقع شده است. واحدهای تجاری در کنار غرفه‌ها قرار دارند. همچنین بازار تره‌ بار ایوانک در نزدیکی محل خرید است. یکی از ویژگی‌های بارز دوشنبه بازار، تنوع و گوناگونی محصولات و کیفیت بالای آنها نسبت به سایر بازارهای روز است. قیمت اجناس در این بازار از ۲ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان است.

بهترین راه دسترسی به دوشنبه بازار استفاده از وسیله حمل‌ونقل عمومی است. زیرا به دلیل نبود پارکینگ، استفاده از خودرو شخصی مناسب نیست. شما می‌توانید از میدان صنعت با اتوبوس یا تاکسی خود را به فاز ۶ شهرک برسانید.

 

سه شنبه بازار تهران

 

آدرس: سه‌شنبه بازار منطقه در ضلع جنوب غربی میدان کتاب، تقاطع خیابان طاهرخانی در زمینی وسیع واقع شده است که از هر ۴ طرف به معابر پیاده‌رو راه دارد. در واقع از شمال به خیابان باهنر، از جنوب به خیابان طاهرخانی، از غرب به خیابان احسان و از شرق به بلوار فرحزادی می‌رسد.


در سه‌شنبه بازار حدود ۲۰۰ غرفه غیر‌مسقف قرار دارد. از مزیت‌های این بازار قرار داشتن در نزدیکی پارک بوستان با امکانات وسایل بازی و بازار میوه و تره‌بار است که یکی از بازارهای بزرگ میوه و تربار منطقه به شمار می‌رود. در طبقه فوقانی بازار رستوران‌ها قرار دارند.

در ضلع شمالی بازار درمانگاه قرار دارد. شما می‌توانید برای دسترسی به بازار از هر ۲ وسیله حمل‌ونقل شخصی و عمومی استفاده کنید. برای وسیله حمل‌ونقل شخصی معابر اطراف بازار با وجود پارکبان مکان‌ مناسبی برای پارک خودرو شماست. افرادی که می‌خواهند از وسیله حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند می‌توانند از میدان صنعت با تاکسی یا اتوبوس مقابل پارک بوستان پیاده شوند.

اجناس موجود در سه‌شنبه بازار دارای کیفیت متوسط و قیمت‌ها از ۲ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

 

چهار شنبه بازار تهران

 

۱. آدرس: چهارشنبه بازار در میدان صنعت، ابتدای بلوار شهید پاک‌نژاد قرار دارد. چند سالی می‌شود که برای ساخت ایستگاه مترو میدان صنعت باند شمال به جنوب بلوار شهید پاک‌نژاد، محدوده بلوار شهید دادمان تا میدان صنعت بسته شده و با استفاده از این فضای آزاد، بازار روزی در محل به وجود آمده که در ضلع شمال و جنوب آن کارگاه ساخت مترو، ضلع شرق باند جنوب به شمال بلوار شهید پاک‌نژاد و در ضلع غرب آن پیاده‌رو عریض و فضای سبزی در حاشیه قرار گرفته است.


چهارشنبه بازار یکی از پر استقبال‌ترین بازارهای روز منطقه است که حدود ۳۰۰ غرفه غیرمسقف دارد. یکی از دلایل استقبال از این بازار این است که هرکس با هر سلیقه‌ای، دست خالی از این بازار بیرون نمی‌رود. راه‌های دسترسی به این بازار از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی مناسب‌تر است.

چون بازار فاقد پارکینگ است. بهتر است از خودرو شخصی استفاده نکنید. تاکسی و اتوبوس در میدان صنعت فراوان است. از میدان صنعت تا بازار نیز مسیر کوتاه و مناسبی برای پیاده‌روی وجود دارد.


۲. آدرس: یکشنبه بازار خاوران، پشت فرهنگسرای خاوران

 

پنج شنبه بازار تهران

 

آدرس: پنجشنبه بازار در محله فرحزاد، خیابان امامزاده داود، خیابان تبرک برپا می‌شود. این بازار از شمال به تپه‌های فرحزاد، از جنوب به خیابان تبرک و از شرق و غرب به ساختمان‌های مسکونی می‌رسد.


پنجشنبه بازار محله فرحزاد با حدود ۱۰۰ غرفه، تقریباً بازار کوچکی را به وجود آورده است که ساکنان منطقه می‌توانند برای خرید اجناس مورد نیازشان از آن استفاده کنند. در اطراف این بازارچه بارگاه مقدس ۳ امامزاده بنام‌های امامزاده هاشم(ع)، داود(ع) و ابوطالب(ع) قرار گرفته است.

برای افرادی که می‌خواهند از این بازارچه استفاده کنند پیشنهاد می‌کنیم از وسیله شخصی استفاده نکنند. زیرا این بازار بدون پارکینگ است. اهالی می‌توانند برای استفاده بازار از وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس در میدان صنعت استفاده کنند. کیفیت اجناس در این بازارچه پایین‌تر از سطح متوسط و قیمت‌ها بین دو هزار تا ۸۰ هزارتومان است.

 

جمعه بازار تهران

 

آدرس: محل برپایی جمعه بازار در شهرک ژاندارمری، خیابان ایثار، روبه‌روی کلانتری مرزداران است.


جمعه بازار در زمین وسیعی با تعداد ۳۲۰ غرفه تشکیل می‌شود که از غرب به خیابان ایثار، از شرق به زمینی بایر، از شمال به خیابان سهیل و از جنوب هم به فضای بایری می‌رسد که فضای مناسبی برای پارک خودروها با ظرفیت حدود ۵۰۰ خودرو است.

اهالی برای استفاده از این بازارچه می‌توانند به راحتی از وسیله نقلیه شخصی به علت امکان فضای مناسب جهت پارک خودرو استفاده کنند. یکی از بهترین مسیرهای دسترسی به بازار از بلوار مرزداران و سپس ورود به تقاطع ایثار است. از تقاطع ایثار با یک پیاده‌روی کوتاه می‌توان به جمعه بازار رسید. یکی از مزیت‌های جمعه بازار وجود بوستان ایثار در نزدیکی آن و مسجد امیرالمومنین(ع) است.

کلانتری مرزداران هم مقابل بازار قرار دارد. در اطراف محل خرید موسسات بانکی متعددی قرارگرفته‌اند. در این بازار شما از تنوع محصولات و کیفیت نسبتاً بالا برخوردار هستید. قیمت اجناس از ۲ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان است.

مشابه

  • فرهنگسرا خاوران امروز بازار داره
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.