تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

چطور گوشی را از دسترس خارج کنیم؟

برای اینکار به هیچ گونه کدی جهت شماره گیری نیاز نمی باشد. هر کسی با شما تماس بگیرد با پیغام ” مخاطب در دسترس نمی باشد ” مواجه خواهد شد. بنابراین در ادامه با ۷ ترفند عالی برای از دسترس خارج کردن گوشی سامسونگ ، ال جی یا هرگونه گوشی اندروید و یا حتی آیفون همراه ما باشید:

۱- خارج کردن باتری بدون خاموش کردن گوشی

آسانترین روش برای از دسترس خارج کردن موبایل این است که بدون اینکه گوشی را خاموش کنید، باتری را از آن جدا نمایید. با این روش تا زمانی که گوشی خود را مجددا روشن نکنید، هر کسی با شما تماس بگیرد با پیغام مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد مواجه خواهد شد.

۲- تغییر اپراتور شبکه تلفن همراه

با این روش بدون اینکه باتری را خارج کرده و سبب خاموش شدن گوشی شوید، می توانید آن را از دسترس خارج کنید. برای اینکار ابتدا به قسمت Settings سپس more settings و بعد network selection رفته و manual را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:  اتصال گوشی آیفون به کامپیوتر به وسیله دو روش کاربردی

اکنون ۱۰ تا ۱۵ ثانیه منتظر بمانید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد. سپس یکی از شبکه هایی که متعلق به شبکه سیم کارت شما نمی باشد انتخاب نمایید. به این ترتیب گوشی شما از دسترس خارج خواهد شد. هر زمان که تصمیم گرفتید گوشی خود را مجددا در دسترس قرار دهید فقط کافیست مسیر فوق را طی کرده و اینبار automatic را انتخاب کنید.

۳- دایورت کردن جهت از دسترس خارج کردن گوشی

اگر خطی دارید که خاموش بوده و از آن استفاده نمی کنید می توانید تماسهای خود را به این خط دایورت کرده و گوشی خود را از دسترس خارج کنید. برای اینکار در گوشی خود به مسیر Settings و سپس Call forwarding رفته و شماره موبایل خاموش خود را که قصد دایورت روی آن دارید وارد نمایید.

۴- استفاده از حالت پرواز (Flight mode)

گوشی های هوشمند امروزی دارای حالت پرواز یا همان Flight mode یا Airplane mode می باشند. برای از دسترس خارج کردن گوشی آن را روی حالت پرواز قرار دهید. اما مراقب باشید، زیرا این ترفند روی تمام گوشی ها عمل نمی کند. بنابراین قبل از استفاده ابتدا حتما آن را تست کنید.

۵- استفاده از نرم افزار از دسترس خارج کردن موبایل

شما همچنین می توانید از یک نرم افزار از دسترس خارج کردن موبایل استفاده کنید. یکی از این نرم افزارها Cellphone signal Blocker pouch می باشد که البته رایگان نبوده و برای دانلود آن به سایت آمازون مراجعه کنید.

۶- خارج کردن سیم کارت

اگر مدل گوشی شما به این صورت بوده که سیم کارت زیر باتری قرار نگرفته باشد به سادگی می توانید سیم کارت را خارج و دوباره وارد گوشی کنید. به این ترتیب گوشی از دسترس خارج شده و گوشی سیم کارت را قبول نخواهد کرد تا این که گوشی خود را خاموش و مجددا روشن کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

۷- استفاده از زر ورق آلومینیومی

یکی دیگر از روشهای خارج کردن گوشی از دسترس به این صورت می باشد که یک کیف موبایل تهیه کرده و اطراف آن را از داخل با یک زر ورق آلومینیومی بپوشانید طوری که تمام دور کیف را پوشش دهد. از این پس هرگاه خواستید گوشی خود را از دسترس خارج کنید فقط کافیست آن را داخل کیف قرار دهید.

به این ترتیب در پاسخ به این سوال که چگونه گوشی خود را از دسترس خارج کنیم ، با ترفندهای فوق به راحتی و بدون نیاز به شماره گیری کد از دسترس خارج کردن گوشی ، می توانید اقدام به اینکار کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.