تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

آیا رنگ مو برای جنین ضرر دارد؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

این سوال بسیاری از خانم های باردار است که آیا در دوران حاملگی میتوان موها را رنگ کرد؟ رنگ کردن مو برای جنین ضرر دارد؟ بارداری حساس ترین دورانی است که خانم ها تجربه میکنند, بسیاری از کارها در این دوران برایشان ممنوع است از این رو در این مطلب میخواهیم رنگ کردن مو در دوران بارداری را بررسی کنیم.اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که دوست دارید در دوران بارداری هم با رنگ کردن موها زیبایی تان را حفظ کنید بهتر است بدانید رنگ موها چون شیمیایی هستند از طریق پوست سر وارد خون میشوند و میتوانند باعث نقص جنین شوند.

رنگ کردن مو بارداری

رنگ کردن مو در دوران بارداری

اگر به رنگ کردن مو دراین دوران اصرار دارید و میخواهید موهای سفیدتان را بپوشانید میتوانید از رنگ موهای گیاهی و طبیعی استفاده کنید, رنگ موهای کیاهی مانند حنا برای زنان باردار بی خطر بوده و عوارضی ندارد. حنا هیچگونه مواد شیمیایی و سرطان زایی ندارد و کاملا طبیعی است که هیچ آسیبی به جنین و مادر وارد نمیکند. در این دوران از رنگ موهای بدون آمونیاک و نیمه دائم هم میتوانید استفاده کنید.

نکاتی هنگام رنگ کردن مو در بارداری

  1. رنگ موهای باکیفیت بخرید
  2. هنگام کار با رنگ مو دستکش بپوشید
  3. سه ماه اول بارداری به هیچ وجه موها را رنگ نکنید
  4. در حاملگی از مش و هایلایت استفاده نکنید
  5. موهایتان را با حنا رنگ کنید
  6. موهایتان را مکرر رنگ نکنید
  7. پس از رنگ کردن موها به خوبی آن ها را آبکشی کنید
  8. برندهای مختلف رنگ مو را ترکیب نکنید
  9. اتاق باید تهویه مناسبی داشته باشد

تا جایی که امکان دارد در دوران حاملگی از رنگ کردن موهای خود اجتناب کنید, اگر هم تصمیم به رنگ کردن موهایتان دارید نکاتی که گفته شد را رعایت کنید تا از عوارض احتمالی جلوگیری کرده باشید و رنگ مویی ملایم و بی خطر انتخاب کنید. دستورالعمل رنگ موها را با دقت بخوانید و سعی کنید مواد شیمیمایی را زیاد روی پوست سرتان نگه ندارید, پس از رنگ کردن موها پوست سر و پیشانی را به خوبی بشویید.

تمام نکاتی که گفته شد بهتر است در دوران شیردهی هم رعایت شود, در دوران شیردهی سعی کنید کمتر موهایتان را رنگ کنید. برای رنگ کردن مو در این دوران از رنگ موهای بدون آمونیاک و طبیعی استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.