تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دلایل دور شدن مردها از زنها چیست ؟

بحران های میان سالی
ممکن است شوهر شما در حال تجربه کردن چیزی باشد که به آن بحران میان سالی گویند. ممکن است وی در حال وارد شدن به تغییرات کاری و حرفه ای باشد و یا جدیدا یک قرار داد کاری مهم را به هم زده باشد و .. غرق شدن او در احساسات و تفکرات اش در مورد وضعیت تازه و رویارویی سازنده با سبک زندگی جدیدش سبب دوری گزینی از شما شود.
حرف زدن با مرد زندگیتان ، در مورد هر چیزی که سبب نگرانی وی شده و یا در خصوص تغییرات به وجود آمده، یک راه برای به حرف آوردن وی و شکستن سد ارتباطی او خواهد بود.
بداخلاقی زنان
بداخلاقی نکنید شاید بیشتر صحبت های شما منطقی و درست باشد، ولی در شیوه بیان صحبت های تان اشتباه می کنید. غرولند کردن، بداخلاقی و رنجورنمایی سبب گریزان شدن همسرتان از محیط منزل می شود.
وی می خواهد در منزل به ارامش و آسایش برسد و شما این فرصت را از وی می گیرید. مطمئن باشید با گوشه و کنایه صحبت کردن ، زخم زبان و صحبت های نیش دار به مقصودتان نمی رسید. تابحال این کار را انجام می دادید، احتمالاً هر بار وضع بدتر از گذشته می شود؛ پس بهتر است روش خویش را عوض کنید. درصورتی که به صورت پی در پی از همسرتان میخواهید که تائید کنند شما را هنوز هم دوست دارند و چنانچه مدام از آنها در خصوص دختران دیگری که در زندگی شان چه بعنوان همکار و چه همکلاسی و … هستند سوال بپرسید، آنها را خیلی زود خسته خواهید کرد. مردان از این که ما نقش قربانی را بازی کنیم خوششان نمی آید. به خودتان دوباره اعتماد کنید و همیشه به خاطر داشته باشید که او بدین دلیل با شما رابطه داشته و قرار می گذارد که حقیقتا دوستتان دارد.
توقع زیاد
باید این را بدانید که هیچ کس به ویژه یک مرد، دوست ندارد که به او بگویند چه کار کند. ولی مردان می دانند که مواردی وجود دارد که باید روی آنها کار کنند و حاضرند به راهنمایی شما در این باره گوش دهند. هرچند قدری راهنمایی و نصیحت گاه و بیگاه، با رییس مابانه رفتار کردن دو چیز مختلف است؛ ولی اگر شما بصوت پی در پی از او چیزهای زیادی بخواهید و موردهای زیادی را گوشزد کنید امکان دارد سبب شوید وی علاقه اش را از دست بدهد. این را به خاطر داشته باشید ، هرچند کاملاً منطقی است که در یک رابطه چیزهایی بخواهید، ولی مرزی وجود دارد که نباید از آن بگذرید.
از بین رفتن جاذبه های زن و شوهری
خیلی از همسران پس از بچه دار شدن و گذشت چند سال حس می کنند دیگر از آن ها گذشته است! حلال خداوند را بر خود حرام نموده و از هر گونه ابراز محبّت نسبت به همسر پرهیز می کنند، در صورتی که نیازها به قوت خود باقی است و همین دوری کردن از نیاز طبیعی سبب بد خلقی و بهانه گیری دو طرف می شود.
روابط جنسی ندارید
پرچم قرمزی که ثابت می کند دیگر پیوند عاطفی بین تان وجود ندارد، حذف رابطه جنسی با همسرتان است. شاید هم پرهیز از رابطه ی جنسی، برای شما ابزاریست برای تنبیه همسرتان!
فاصله ای که روز به روز بیشتر می شود
هر چه بیشتر تلاش کنید همسرتان را وادار به رابطه عاطفی کنید و جوابی نگیرید، فاصله ی بین تان بیشتر و بیشتر خواهد شد. تلاش کردن ها و نتیجه نگرفتن ها روی هم انباشته شده  و شکاف بین تان را عمیق تر می کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.