تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نحوه صحیح قیچی دست گرفتن چگونه است؟

برخی از افراد آرایشگر تصور میکنند که قیچی را به هر نحوی در دست بگیرند، میتوانند کار انجام دهند در حالیکه این تفکر اشتباه است. قیچی باید به نحوی در دست گرفته شود که بتوان کات و کوتاهی را بطور کامل و دقیق انجام داد.
قیچی به نحوی در دست باید مهار شود که فقط یک تیغه به صورت متحرک باشد و تیغه دیگر باید ثابت باشد. به این حالت میتوان برش را بطور دقیق و کامل انجام داد. این که دو تیغه قیچی بطور همزمان حرکت کنند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
زمانیکه میخواهید کار را با قیچی انجام دهید، باید برش قیچی مقداری به سمت عقب حرکت کند و سپس برش دیگر را آغاز کند. مخصوصا این حرکت در تکنیک لای انگشتی بالای سر بیشتر استفاده میشود که حرکت مقداری به سمت عقب صورت میگیرد و بعد به سمت جلو حرکت میکند و برش بعدی را انجام میدهد.
برای انجام کار کوپ باید قیچی مناسبی داشته باشیم و قیچی به اندازه دست فرد باشد. قیچی را بر اساس اندازه دستمان انتخاب میکنیم.
انگشت انگشتری در داخل حلقه قیچی که دم دار است، قرار میگیرد و انگشت کوچک روی دم قیچی قرار گرفته و آن را مهار میکند.انگشت سبابه بر روی انگشت انگشتری و بالای حلقه قرار میگیرد به طوریکه بتواند حلقه قیچی را مهار کند. انگشت اشاره روی ستون قیچی که به تیغه متصل است، میخوابد و باعث میشود که قیچی به هیچ عنوان حرکت نکند.قسمتی که پیچ قیچی بر روی آن قرار دارد روی بند دوم انگشت اشاره قرار میگیرد. در تصویر نحوه قرار گرفتن انگشتان بر روی قیچی را ملاحظه میکنید.
در این حالت قیچی در دست ما دارای زاویه ۴۵ درجه است. یعنی قیچی در دستمان به حالت اریب است. دقت داشته باشید که زاویه قیچی در دست ما ۴۵ درجه است که در عکس از زوایای مختلف مشاهده میکنید.
دقت کنید که در هر پوزیشنی که قرار داشته باشید، نحوه صحیح در دست گرفتن قیچی به این حالت است. در این حالت انگشت شست در داخل قیچی قرار میگیرد. اگر انگشت شست بیش از حد در داخل قیچی فرو برده شود، این زاویه ۴۵ درجه به هم میخورد و سرعت کار نیز بسیار کم میشود و تعادل تیغه ثابت و متحرک نیز برهم میخورد در حقیقت انگشت شست قسمت داخل حلقه را فقط لمس میکند و خیلی فرو نمیرود.
زمانیکه قیچی را به این صورت در دست بگیرید، کار کردن بسیار راحتتر خواهد بود. زمانیکه قیچی را بطور صحیح در دست میگیرید، ضربه ای که قیچی میزند باید به صورتی باشد که حلقه تیغه پایین ثابت و حلقه تیغه بالا متحرک باشد.
وقتی کار کوتاهی را توسط قیچی انجام میدهید، حرکت قیچی باید ریتم داشته باشد. تیغه قیچی به اندازه ۳۵ درجه باید باز شود. و این میزان باید ثابت باشد یعنی یکبار ۳۵ درجه و یکبار ۱۵ درجه و یکبار ۴۵ درجه نباشد. بطور کلی دهانه قیچی باید هر بار به یک اندازه ثابت باز شود و یک ریتم ثابت داشته باشد. که این کار فقط با تکرار و تمرین قابل انجام است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.