تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نحوه پرداخت عوارض تهران قم چگونه است؟

نحوه پرداخت و شارژ الکترونیکی عوارض آزادراهی
شیو‌های قدیمی دریافت عوارض اتوبان‌ها و آزادراه‌ها دیگر خریداری ندارد؛ هم وقت‌گیر است و هم مبادله اسکناس، زیان‌های فراوانی دارد. از سویی دیگر استعلام و شارژ عوارض الکترونیکی (همان پرداخت عوارض اتوبان و آزادراه‌ها) برای بسیاری همچنان گنگ است.
از حدود ۲ سال پیش امکان پرداخت غیر نقدی یا همان پرداخت الکترونیکی عوارض در برخی از مهم‌ترین آزادراه‌های کشور به‌ این ترتیب به وجود آمد که موازی با پرداخت نقدی عوارض یک یا ۲ لاین هم به این شیوه مدرن و سریع اختصاص داده شد؛ بدون صف و معطلی، با سرعت بالا و رضایت‌بخش. این طرح به سرعت مورد توجه عموم مردم و به‌ویژه آن دسته از رانندگانی قرار گرفت که در آزادراه‌ها مدام در حال ترددند که با اتخاذ این شیوه دیگر هیچ نیازی به ماندن در صف‌های طولانی و طاقت‌فرسای عوارضی‌ها ندارند.
استعلام و پرداخت الکترونیکی عوارضی شامل کدام آزادراه‌ها می‌شود؟
طرح استعلام عوارض اتوبان و پرداخت الکترونیکی عوارضی اگر چه با چهار آزادراه از آزادراه‌های اصلی کشور راه‌اندازی شده اما در آینده نزدیک عوارضی سیزده اتوبان دیگر نیز برچیده خواهد شد و آن طور که از اخبار و گزارش‌ها پیدا است به زودی بیشتر آزادراه‌ها و اتوبان‌های سراسر کشور کم‌کم با تجهیز شدن به زیرساخت‌های لازم‌ به این طرح خواهند پیوست و به تعبری می‌توان گفت که تا چند سال آینده شیوه قدیم دریافت عوارض به طور کل منسوخ می‌شود. اما در حال حاضر از ۲۸ اسفند ۹۷ این شاهراه‌‌های حیاتی‌ به عوارضی الکترونیکی مجهز شدند:
عوارض الکترونیکی آزادراه کرج ـ قزوین
عوارض الکترونیکی آزادراه قزوین ـ زنجان
عوارض الکترونیکی آزادراه تهران ـ ساوه
عوارض الکترونیکی آزادراه تهران ـ قم
عوارض الکترونیکی آزادراه شهید همت (شهید خرازی) – کرج
عوارض الکترونیکی آزادراه تهران – شمال
عوارض الکترونیکی آزادراه بندر عباس ـ بندر شهید رجایی
عوارض الکترونیکی قطعه ۴ آزادراه تبریز ـ ارومیه
روش‌های استعلام و پرداخت عوارض اتوبان ها
غیر از مدل‌هایی که برای پرداخت عوارض اتوبان و آزادراه‌ها سراغ دارید، اینجا هم با چند روش ساده و سریع و پرداخت آسان این عوارض و بدهی‌هایش آشنا می‌شوید.
پرداخت عوارض اتوبان و آزادراه در «رده» و درگاه پرداخت ایزی‌پی
سایت و اپلیکیشن ایزی‌پی به عنوان یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌های استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی نخستین پیشنهاد ما به شماست. یعنی همانطور که در با لا مشاهده می‌کنید، فقط کافی است شماره پلاک خودروی خود و تلفن همراه را وارد کنید. به این ترتب، استعلام بدهی پیشین‌تان از عوارض راه‌ها را می‌توانید مشاهده کنید و امکان پرداخت هم به سادگی قرار دارد.
پرداخت از طریق برچسب عوارض الکترونیکی
یکی دیگر از ساده‌ترین راه‌های مشاهده بدهی و همچنین پرداخت عوارض، استفاده از برچسب است. این سامانه با شارژ مبلغ عوارضی، با هر بار استفاده و گذر از اتوبان‌ها اتوماتیک مبلغ عوارض را از مبلغ شارژ برمی‌دارد.
نحوه پرداخت عوارض آزادراهی با خوداظهاری
پرداخت خود اظهاری که از طریق پرداخت آنلاین صورت می‌گیرد از دیگر روش‌های سریع پرداخت عوارض است. به این ترتیب که در این روش شما علاوه بر خودروی خود مبدا و مقصد سفرهای مورد نظرتان را نیز انتخاب کرده و بعد مبلغی که می‌باید پرداخت کنید برای شما به نمایش درمی‌آید و در گام بعدی برای پرداخت آنلاین سامانه شما را به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می‌کند، بعد از بازگشت از درگاه پرداخت، کد پیگیری بانک برایتان ارسال خواهد شد.
پرداخت عوارض اتوبان با سامانه پیمان
روش دیگر استفاده از سامانه «پیمان» است؛ سامانه پیمان یک سامانه برداشت مستقیم است و از طریق اتصال پلاک خودرو به حساب بانکی شماست که کار می‌کند. ساز و کار این روش این‌گونه است که پلاک خودروی شما با هر بار تردد از هر عوارضی‌ای اصطلاحا خوانده شده و اطلاعات این تردد به طور خودکار به سامانه منتقل شده و و اجازه برداشت پول را به میزان معین و مشخص آن عوارضی از حساب شما صادر می‌کند. و از طریق پیامک اطلاعات این برداشت برای شما ارسال خواهد شد.
پرداخت عوارض با خودپرداز
پرداخت عوارض راه‌ها از طریق خودپرداز بانک‌ها نیز از دیگر راه‌های پرداخت عوارض آزا‌دراه و پرداخت عوارض اتوبان است. این شیوه برای آن دسته از شهروندانی مناسب‌تر است که میانه چندان خوبی با پرداخت‌های آنلاین و اساسا فضای مجازی ندارند. این دسته از کاربران می‌توانند شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را از طریق لینک استعلام عوارض دریافت کنند و بعد با در دست داشتن این دو شناسه پای یکی از دستگاه‌های خودپرداز یکی از بانک‌ها که ملت و انصار و سامان و شهر رفته، و عوارض خود را به آسانی پرداخت کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.