تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

پادشاهان تابستانی در تخت حکومت | خصوصیات متولدین تابستان

هر فصل خصوصیات خاص خودش را دارد که آنرا از فصل های دیگر مجزا می کند و جالب این است که متولدین هر فصل نیز به نظر خود بهترینند.

طبق تحقیقات علمی فصل و ماهی که در آن متولد می شویم می تواند روی ویژگی های شخصیتی و ظاهر و سلامت ما تاثیر بگزارد. البته علاوه بر اینها تغذیه مادر در بارداری و محل زندگی او هم تاثیر گذار است. در این مطلب می خواهیم به بررسی نظرات علمی درباره ویژگی های مشترک متولدین  فصل تابستان بپردازیم.

متولدین تابستان

 

 

متولدین تابستان درشت هیکل و قد بلند هستند

درسته که ژنتیک خانواده روی ظاهر بچه تاثیر میزاره اما طبق تحقیقات صورت گرفته کودکانی که در فصل تابستان به دنیا می آن از نظر وزنی نسبت به کودکان فصل پاییز و زمستان چاق تر هستن. همچنین از نظر قدی هم کودکانی که در تابستان به دنیا می آن قدبلندتر هستن.  البته دلیل این اتفاق می تونه میزان دریافت بیشتر نور آفتاب باشه.

 

متولدین تابستان ساعت بدنشان دقیق تر کار می کند

این افراد معمولا بدون کوک کردن ساعت از خواب بیدار میشن. به این اتفاق ساعت بدن می گن که محققان معتقدن ساعت بدن در افراد متولد تابستان بهتر کار می کنه. این اتفاق به خاطر نوری هست که در تابستان بیشتر از بقیه فصلهاست و به همین علت کودکان متولد شده در تابستان ساعت بیولوژیکی دقیق تری دارن.

 

متولدین تابستان کمتر به افسردگی دچار می شوند

افسردگی فصلی نوعی اختلال است که به خاطر تغییرات آب و هوا و کم شدن نور در روز ایجاد میشه و معمولا در فصل زمستان خیلی زیاد است. به همین علت کودکان متولد تابستان کمتر دچار افسردگی فصلی می شن. تابستان لذت بخش و پرخاطره با انجام این کارهای ساده

 

متولدین تابستان

 

 

متولدین تابستان بیشتر از بقیه به اختلالات خلقی دچار می شوند

تولد در تابستان با ویژگی ای همراه هست که روی سطح دوپامین و سروتونین در مغز تأثیر می زاره. البته این مسأله به معنای این نیست که احتمال ابتلا به اختلالات روانی مثل دوقطبی یا اسکیزوفرنی در متولدین تابستان بیشتر است اما ممکن است این افراد صبح ها کمی بداخلاق باشن. مزایا و معایب پوشیدن کفش های تابستانی

 

متولدین تابستان مثبت اندیش هستند

این افراد نسبت به متولدین بقیه فصل ها مثبت اندیش تر هستن. البته مثبت اندیشی هم تا حدی خوبه و باعث احساس رضایت و شادی میشه اما اگه از اون حد بیشتر بشه باعث میشه که فرد نتونه غلط و درست رو از هم تشخیص بده. بهترین توصیه ها برای جلوگیری از عرق سوز شدن در فصل گرما

متولدین تابستان کمتر از بقیه افراد مشهور می شوند

طی تحقیق دانشگاه کنتیکت امریکا بر روی ۳۰۰ چهره ی مشهور در حوزه های مختلف از جمله سیاست، سینما، موسیقی، ورزش و غیره مشاهده شد چهره های مشهور بیشتر متولد ماه های ژانویه و فوریه (اواسط دی تا اواسط اسفند) هستند، نه ماه های تابستان.

منبع: زیبامون

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.