تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

سوغات استان البرز چیست؟

اگر خواهان اضافه کردن یا حذف اطلاعات خود در مطالب هستید، به آیدی @Tarikhemaadmin در تلگرام پیام بدید

گوجه سبز کرج
گوجه سبز یکی از میوه های فصلی و بسیار خوشمزه استان البرز است که می توانید آن را در فصل بهار به سوغات ببرید. گوجه سبز علاوه بر خوشمزگی خاصی که دارد، خواص و فواید زیادی را شامل می شود. گوجه سبز برای پاکسازی کبد بسیار عالیست، در ایجاد تعادل برای اسید معده نقش بسزایی دارد و بعلاوه سرشار از ویتامین C می باشد. گوجه سبز در اصل در شهرستان شهریار عمده ترین کاشت را دارد و پس از برداشت به استان های اطراف فرستاده می شود. گوجه سبز دارای فیبر است که به سیستم گوارشی کمک می کند.
عناب کرج
عناب یکی دیگر از محصولات خوشمزه استان البرز است که به صورت تازه و خشک عرضه می گردد. عناب فواید زیادی برای بدن دارد و نکته حائز اهمیت این است که به علت ماندگاری بالای عناب خشک شما می توانید آن را به عنوان سوغاتی به همراه خود ببرید. از خواص عناب می توان به خاصیت آنتی اکسیدان آن برای ضدپیری، شفافیت پوست و رشد مو اشاره کرد. عناب دارای مقدار زیادی ویتامین بی، A و سی است.
لبنیات طالقان
لبنیات طالقان یکی دیگر از سوغاتی های معروف کرج است که شهرت فراوانی دارد تا حدی که استان های اطراف کرج تمام محصولات لبی خود را از طالقان تهیه می کنند. روغن حیوانی طالقانی عطر و طعم دلپذیری دارد، برای صبحانه و وعده های غذایی از آن استفاده می کنند. دوغ محلی طالقان و ماست گوسفندی طالقان از واجبات سفره های استان البرز است.

پنیر طالقان
پنیر طالقان هم در دسته ی لبنیات آن است امّا علّت جدا کردن آن از سایر لبنیات طعم بی نظیر این پنیر است که در رقابت با پنیر تبریزی هیچ چیزی کم ندارد، طالقان را قطب پنیر محلی ایران می دانند. طرفداران این پنیر به راحتی می توانند هر روز از این پنیر نوش جان کنند. یکی از بهترین سوغاتی های کرج پنیر طالقان است که از سالم ترین لبنیات تهیه می شود.

مشابه

  • https://tarikhema org/info/96150/سوغات-استان-البرز-چیست؟/
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.