تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چطور آب کرفس بگیرم؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

مواد لازم برای تهیه آب کرفس عبارتند از:

  • ۱-۲ دسته کرفس
  • ½ فنجان (۱۱۰ گرم ) آناناس خرد شده ( اختیاری )
  • ¼ فنجان (۵ گرم) برگ نعناع تازه (اختیاری )
  • ۲ قاشق غذاخوری (۹/۹ میلی لیتر) آب لیمو (اختیاری)
  • ۱ عدد سیب خرد شده (اختیاری)

با مواد فوق می ‎توانید برای ۱ الی ۲ وعده آب کرفس تهیه کنید.

روش ۱:استفاده از آبمیوه گیری برای تهیه آب کرفس

۱. دسته ی کرفس را بر روی تخته خرد کن قرار داده و با استفاده از چاقوی تیز، پایین ساقه و برگ های بالای آن را جدا کنید. طرفداران آب کرفس بر این عقیده اند که نوشیدن آب کرفس در اول صبح و به صورت ناشتا، بسیار مفید است؛ البته هیچ تحقیقی در رابطه با درستی این اعتقاد وجود ندارد و همچنین بهتر است برای انجام این کار از کرفس ارگانیک استفاده کنید چرا که مواد ارگانیک عاری از هرگونه سموم دفع آفات یا سایر مواد شیمیایی هستند.

۲. بعد از انجام برش ، ساقه های کرفس را با آب شستشو دهید تا هرگونه گرد و غبار و نا خالصی موجود در آن از بین برود.

۳. ساقه های کرفس را درون لوله آبمیوه گیری قرار داده و به آن اندکی فشار بیاورید تا آب آن به خوبی گرفته شود.

۴. بعد از اتمام کار، آب کرفس را فورا میل کنید و البته از آن جایی که آب کرفس به خودی خود خوشمزه نیست ، می ‎توانید آن را درون ظرفی داخل یخچال نگه داری کنید و تا ۲۴ ساعت بعد میل کنید.

روش ۲:استفاده از مخلوط کن برای تهیه آب کرفس

۱. دو دسته ساقه کرفس را در قطعاتی به اندازه ۲.۵ سانتی متر برش دهید.

۲. تکه های کرفس را درون ظرفی ریخته و زیر شیر آب نگه دارید و با دست قطعات را به جا کنید تا همه قطعات کرفس از هرگونه گردو غبار و ناخالصی، پاک شوند که این امر به ویژه در صورت استفاده از کرفس غیر ارگانیک، از اهمیت بالایی برخوردار است.

۳. قطعات کرفس را پس از شستشو در مقدار اندک درون دستگاه مخلوط کن ریخته و آن را با سرعت متوسط روشن کنید و از ریختن تمام قطعات کرفس درون دستگاه به صورت یکباره خودداری کنید زیرا در این صورت خمیر یکدستی حاصل نخواهد شد.

۴. در حین خرد شدن کرفس ها قطعات دیگر را کم کم به داخل مخلوط کن منتقل کنید تا همراه با سایر قطعات خرد شوند و در صورت بروز هرگونه مشکل در خرد کردن قطعات کرفس می ‎توانید مقداری آب به درون مخلوط کن بریزید تا به خرد شدن قطعات کرفس کمک کند.

۵. ظرفی تهیه کرده و روی آن را با پارچه به صورت شل بپوشانید و مخلوط خمیری مانند کرفس را درون پارچه بریزید تا آب از آن جدا شده و به درون ظرف منتقل شود.

۶. آب کرفس تهیه شده را فورا میل کنید و همچنین می‎توانید مقداری از آن را درون ظرفی در بسته درون یخچال نگه داری کرده و ظرف ۲۴ ساعت آن را میل کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.