تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چگونه با طب گیاهی رفلاکس معده را درمان کنیم؟

اگر زیاد و یا گاهاً دچار رفلاکس معده می شوید مطالعه و عمل کرد به مطالب این مقاله می تواند به شما کمک بکند.

رفلاکس معده با عوارضی، چون سوزش سر دل همراه است و با چند فرمول طبیعی می‌تواند آن را تسکین بخشید، رفلاکس معده وقتی رخ می‌دهد که اسید معده به سمت مری حرکت می‌کند و معمولا علامت رایج سوزش سر دل هم همراه با آن است که با برخی دارو‌های خانگی می‌تواند رفلاکس معده را تسکین بخشد.

 

درمان رفلاکس معده

 

چای بابونه

چای بابونه برای تسکین رفلاکس اسید معده قبل از خواب، بسیار مناسب است و چای بابونه را باید نیم ساعت قبل از خواب بنوشبد، این چای معمولا به نام جای آرام بخش شناخته شده و خواب آور است.

چای بابونه به کاهش التهاب و تورم و التهاب معده کمک می‌کند تا تعادل اسیدیته معده برای سلامت روده حفظ برای چالش بابونه می‌توانید از گل خشک ان استفاده کرد.

به سمت چپ بخوابید

اگر رفلاکس معده دارید شب‌های به سمت چپ، بخوابید چرا که در این صورت اسید معده کمتر ترشح می‌شود و اسفنکتر معده دچار چالش نمی‌شود و اسید معده به مری بر نمی‌گردد و توصیه می‌شود که افراد مبتلا به رفلاکس معده به سمت چپ بخواند تا گرفتار عوارض این بیماری نشوند.

برخی مواد غذایی موجب افزایش رفلاکس معده می‌شود؛ موادغذایی تشکیل شده است گوجه فرنگی، موادغذایی پرچرب و غذا‌های سرخ شده، الکل و کافئین، مرکبات، نعناع، سیر و پیاز و شکلات همه جزء موادغذایی هستند که موجب افزایش رفلاکس معده می‌شوند.

آدامس جویدن

آدامس می‌تواند به کاهش رفلکس معده به دلیل کمک می‌کند تا بدن شما بزاق بیشتری تولید کند و توصیه می‌شود که را آدامس به مدت ٣٠ دقیقه پس از غذا مصرف کنید و بجوید تا اسید معده شما کاهش پیدا کند.

 

 

سرکه سیب

سرکه سیب کمک می‌کند تا عوارض رفلاکس و ترشح اضافی اسید معده کاهش و تسکین پیدا کند و کار‌ای تا دو قاشق سرکه سیب را با یک فنجان آب ترکیب کنید و دو تا سه بار در طول روز یا قبل از وعده‌های غذایی این نوشیدن طبیعی ضد رفلاکس را بنوشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.