تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

سرطان طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر می‌شود

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب
طی ۱۰‌سال آینده، شیوع بیماری‌ دیابت در کشور ۲ برابر می‌شود و بیماری سرطان نیز در این مدت ۳ برابر افزایش پیدا می‌کند که باید عوامل خطرساز آن را شناسایی و از آن پیشگیری کنیم.
مرضیه وحید دستجردی در همایش یک دهه از فعالیت‌های واحد تحقیقات قند و چربی‌های خون پژوهشکده‌ علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم کشور که در واحد تحقیقات قند و لیپید این پژوهشکده برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: شیوه زندگی تغییر کرده است و مردم تحرک لازم را ندارند.
وی گفت: زندگی مردم جامعه امروز کاملا مصنوعی و صنعتی شده است. نداشتن تحرک در زندگی باعث بروز بیماری‌های مختلفی از جمله بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت و بیماری قلبی- عروقی می‌شود.وزیر بهداشت اضافه کرد: نداشتن تحرک باعث افزایش وزن افراد جامعه شده است و افزایش وزن یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد
وحید دستجردی گفت: باید به سلامت مردم توجه زیادی داشته باشیم. برای سلامت مردم باید شیوه‌های زندگی تغییر کند و تغییر شیوه زندگی مستلزم داشتن تحرک، ورزش و تغذیه مناسب است و اگر این دو دستورالعمل را مردم رعایت کنند، سلامت آنها حفظ می‌شود.
وی افزود: امروزه مردم جامعه از غذاهای آماده بسیار استفاده می‌کنند و مصرف مواد غذایی چرب و شیرین و استفاده از روغن‌های ترانس بالا باعث به خطر افتادن سلامت مردم می‌شود. وزیر بهداشت افزود: وزارت بهداشت برنامه‌های زیادی را برای ارتقای سلامت مردم در نظر دارد و جلوگیری از بیماری‌های غیرواگیر از‌جمله دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی را در دستور کار خود قرار داده است و باید برای آنها برنامه‌ریزی‌های دقیق و مناسبی انجام شود.
وی اضافه کرد: تقریبا طی ۱۰ سال آینده، شیوع بیماری‌ دیابت در کشور ۲ برابر می‌شود و بیماری سرطان نیز طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر افزایش پیدا می‌کند که باید عوامل خطرساز آن را شناسایی و از آن جلوگیری کنیم.
وحید دستجردی افزود: بنابراین آموزش‌های لازم به مردم در زمینه پیشگیری و درمان را باید در پیش بگیریم. به مردم توصیه می‌شود که نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی گفت: از ماه آینده در ۶ شهر بزرگ کشور پروژه طرح پیشگیری از دیابت اجرا می‌شود که این کار باعث افزایش امید به زندگی و افزایش کیفیت زندگی مردم می‌شود.
دانشگاه‌های علوم پزشکی از این پروژه حمایت می‌کنند و درواقع این تحقیقات باعث ارتقای سلامت مردم می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.