یک ماه پس از این که محققان از کشف دو پروتئین مربوط به جوانی خبر دادند، آمپولی برای از بین بردن مشکلات سلامتی ناشی از بالا رفتن سن به زودی تولید خواهد شد.

به گزارش دکتر سلام به نقل ازباشگاه خبرنگاران ،‌این آمپول میتوکندری را در بدن دست‌کاری می‌کند. میتوکندری‌ها اجزایی شبیه به سوسیس و خانه‌های انرژی در درون همه سلولهای بدن به جز گلبول‌های قرمز هستند. میتوکندری‌ها غذایی را که ما می‌خوریم به انرژی تبدیل می‌کنند که این انرژی توسط قلب، ماهیچه‌ها، مغز و سایر اعضای بدن قابل استفاده است.
تحقیقات نشان داده است که تخریب و تحلیل رفتن این اجزا یک عامل مهم پیری و کهولت است.
اصلاح جهش‌های ژنتیکی در میتوکندری‌ها هم چنین می‌تواند در مقابله با بیماری‌هایی چون دیابت، پارکینسون، سکته مغزی، آلزایمر، بیماری قلبی و سرطان موثر باشد.
هم چنین تصور می‌شود که تشکیل تدریجی ژن‌های خراب و ناقص در طول زندگی یک عامل مهم پیری است. اگرچه تاکنون تلاش‌ها برای معرفی کردن ژن‌های سالم به میتوکندری‌ برای جایگزین کردن آنها به جای انواع آسیب دیده و ناسالم ناموفق بوده است اما پروفسور پاتریک یک متخصص برجسته انگلیسی در رشته اختلالات میتوکندری در این باره اظهار داشت که اگر این امکان فراهم شود می‌تواند بخشی از آسیب‌های وارد شده به میتوکندری‌ها ناشی از بالا رفتن سن را ترمیم و اصلاح کرد که نتیجه آن تولید آمپولی است که بتواند مانع از روند پیری شود.
این آزمایشات در حال حاضر بر روی موش‌ها صورت گرفته و در نهایت روی انسان انجام خواهد شد. محققان پیش بینی می‌کنند که به زودی این ماده تزریقی تولید خواهد شد.