تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نحوه استفاده از سرم ویتامین سی چگونه است؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب
۱- برای تشخیص آلرژی آزمایش پَچ را انجام دهید
یک قطره از سرم ویتامین C را روی قسمت کوچکی از مچ دستتان بمالید. از آنجا که پوست این ناحیه حساس است، پس می‌توانید متوجه آلرژی به ویتامین C شوید. ۲۴ ساعت صبر کنید تا ببینید پوستتان ملتهب شده است یا نه. اگر این چنین نیست، می‌توانید بدون نگرانی از ویتامین C روی پوستتان استفاده کنید.
اگر از AHA و BHA مانند اسیدهای گلیکولیک، سالیسیلیک یا لاکتیک استفاده می‌کنید باید قبل از مصرف سرم ویتامین C چند دقیقه صبر کنید تا پوستتان تحریک نشود.
۲- سرم ویتامین C را صبح و یا شب استفاده کنید
پوست فقط یکبار در روز می‌تواند ویتامین C را جذب کند، پس از آن در صبح و یا شب قبل از خواب استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پس از استفاده از سرم، از ضد آفتاب استفاده کنید. اگر می‌خواهید قبل از مصرف سرم از مرطوب کننده استفاده کنید، بهتر است که این کار را در شب انجام دهید.
۳- صورتتان را با یک پاک کننده ملایم بشویید
آب خنک را روی صورتتان بریزید و مقداری از پاک کننده (به اندازه یک سکه) را روی صورتتان بمالید. از نوک انگشتانتان استفاده کنید و به مدت ۳۰ ثانیه پاک کننده را به آرامی روی پوستتان ماساژ دهید. سپس آن را با آب بشویید.
از پاک کننده‌ای استفاده کنید که برای نوع پوست شما مناسب است. مثلا اگر پوست حساسی دارید از پاک کننده‌های فاقد عطر استفاده کنید که الکل نداشته باشد.
۴- تونر را روی صورتتان بمالید
صورتتان را با یک پارچه تمیز خشک کنید، سپس یک توپ پنبه‌ای را به تونر آغشته کنید و روی صورتتان بمالید. از زدن تونر به اطراف چشم اجتناب کنید. اجازه دهید قبل از مصرف سرم، تونر خشک شود.
اگر پوست چربی دارید و از یک تونر حاوی بنزوئیل پراکساید استفاده می‌کنید حداقل ۵ دقیقه قبل از استفاده از سرم صبر کنید، زیرا مصرف همزمان بنزوئیل پراکساید با ویتامین C کارآیی سرم را کمتر می‌کند.
۵- دو تا سه قطره از سرم را روی صورتتان ماساژ دهید
از قطره چکان موجود در بطری سرم استفاده کنید و ۲ تا ۳ قطره از سرم ویتامین C را کف دستتان بریزید. سپس انگشتتان را در روغن فرو کنید و مقداری از آن را روی گونه و پیشانی‌تان بمالید و به همین ترتیب آن را روی کل صورتتان ماساژ دهید.
۶- قبل از استفاده از مرطوب کننده ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید
قبل از استفاده از مرطوب کننده یا هر محصول دیگر از سرم ویتامین C استفاده کنید. هنگامی که پوستتان سرم را جذب می‌کند مرطوب کننده را به آرامی روی صورتتان ماساژ دهید.
اگر صبح این کار را انجام می‌دهید، از مرطوب کننده‌‌ی حاوی SPF برای محافظت از پوستتان استفاده کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.