اعزام ۲۰۰ کارمند بانک ملی به عراق برای تحویل سریع ارز

به گزارش سرویس بازار «تاریخ‌ما»، محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران، در همایش بررسی عملکرد شش ماه ابتدای سال جاری واحدهای این بانک با عنوان اینکه ثبت‌نام تحویل ارز اربعین در سامانه بله ادامه دارد، افزود: با وجود اینکه ابلاغیه تحویل ارز اربعین دیرهنگام به بانک ملی ایران رسید اما با این حال ظرف ۲۴ ساعت زیرساخت‌ها و امکانات لازم مهیا شد تا بتوانیم رفاه حال هموطنان را در ایام اربعین امسال فراهم کنیم. در همین راستا نیز معاون ارزی و بین‌الملل بانک اخیرا عازم عراق شده و حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان شعب استان‌های ایلام، خوزستان و تهران نیز برای کمک به تحویل ارز زائران به نقاط مرزی اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما با توجه به زمان اندک برای تجهیز امکانات در عراق، تحویل ارز در نقاط مرزی داخل کشور بود، اما این پیشنهاد مورد پذیرش بانک مرکزی عراق قرار نگرفت. بدین ترتیب از آنجا که دینار، ارز جهان‌روا نیست و محدودیت این اسکناس وجود داشت، با هماهنگی بانک مرکزی کشورمان و بانک مرکزی عراق، دینار را برای تحویل به زائران در این کشور در اختیار بانک ملی ایران قرار دادند.

حسین‌زاده درباره تحویل ارز در مرز مهران ادامه داد: متاسفانه روز نخست تحویل ارز زائران در مرز مهران با شرایط جوی نامساعد و طوفان و بارندگی‌های شدید همزمان شد و همین امر موجب شد تا تجهیزات از سرویس خارج شده و با ازدحام جمعیت مواجه شویم.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه برای تحویل ارز در عراق باید تابع مقررات و قوانین این کشور باشیم، اضافه کرد: همه تلاش بانک سرویس‌دهی مطلوب به زائران اربعین امسال است. اما زیرساخت‌های عراق ضعیف است و همچنین قوانین را کشور عراق وضع می‌کند که بخشی از مسائل پیش آمده نیز به همین علت است. از سوی دیگر به علت مباحث امنیتی، هنوز با تحویل ارز اربعین به صورت شبانه‌روزی موافقت نکرده‌اند و مذاکرات در این زمینه ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص کشور در این روزها اشاره و بیان کرد: اکنون در شرایط خاصی قرار داریم اما کشور ما نسبت به شرایط تحریم‌ها بی‌تجربه نیست و قطعا می‌توانیم با عبور از این دوران سخت، همچنان با قوت کار کنیم و بخشی از مشکلات کشور را حل کنیم.

حسین‌زاده با انتقاد از اینکه اخیرا برخی بانک‌ها ارایه سود بانکی با نرخ‌های بالاتر از نرخ مصوب بانک مرکزی را آغاز کرده‌اند، تصریح‌کرد: تخطی از قوانین بانک مرکزی در این زمینه و از سویی توجه بخشی از سپرده‌گذاران به این شرایط قطعا موجب تکرار مشکلاتی مانند موسسات اعتباری غیرمجاز می‌شود که البته امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم، از این امر جلوگیری شود.

وی با تاکید بر تکالیف سنگین بانک ملی ایران در حوزه‌هایی همچون تولید و اشتغال ابراز کرد: از سویی بانک تسهیلات زیادی را در بخش‌های مختلف به مشتریان پرداخت می‌کند که این امر بار سنگینی را بر روی دوش ما می‌گذارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه انضباط مالی از مهم‌ترین نقاط قوت این بانک است، بیان کرد: در شرایطی که اکثر بانک‌ها با مشکل اضافه برداشت از بانک مرکزی مواجه بودند، بانک ملی ایران ریالی اضافه برداشت نداشته و امسال نیز علی‌رغم تمامی تلاطمات باید تلاش کنیم که این شرایط همچنان ادامه یابد.

وی با بیان اینکه بانک از مسیر قانونی برای جذب منابع پیش می‌رود، گفت: همکاران شعب می‌توانند با اوراق گواهی سپرده‌های بلندمدت و همچنین فرصت سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد، خدمات مطلوبی را به مشتریان خود ارایه کنند.

حسین‌زاده با تاکید بر اینکه شعب باید نسبت به موضوع جذب منابع، ضمانتنامه‌های ارزی و ریالی، اعتبارات اسنادی داخلی و خرید دین حساسیت لازم را داشته‌ باشند، افزود: باید توجه ویژه به برقراری تعادل منابع و مصارف در شعب صورت گیرد و اخذ کارمزد از تراکنش‌های مالی نیز فعال‌تر شوند.

مدیرعامل بانک ملی ایران خاطرنشان کرد: پویایی و زنده بودن بانک باید در هر شرایطی تضمین باشد و از همه همکاران نیز انتظار می‌رود در این راستا اهتمام لازم را بیش‌ازپیش داشته‌ باشند.

انتهای پیام

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.