هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه » میراث فرهنگی » تنها راه اشتغال‌زایی توسعه گردشگری و برون‌سپاری است
تنها راه اشتغال‌زایی توسعه گردشگری و برون‌سپاری است

تنها راه اشتغال‌زایی توسعه گردشگری و برون‌سپاری است

‌به گزارش «تاریخ‌ما»، شهاب نادری شب گذشته(10 دی‌ماه) در دومین همایش ملی گردشگری، هتلداری و صنایع‌دستی، بیان کرد: بودجه کشور نباید بر اساس نفت بسته شود و باید با افزایش ظرفیت در بخش‌های جذابی چون گردشگری، اقتصاد کشور را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: بخش گردشگری دارای ظرفیت‌های فراوانی است و می‌توان با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه کشور حرکت کرد.

نماینده مردم پاوه در مجلس ‌اظهار امیدواری کرد که ثمره برپایی این نمایشگاه در جزیره قشم موجب رشد و توسعه صنعت گردشگری در جای‌جای ایران اسلامی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز احتیاج به نشاط اجتماعی داریم و ملت ایران بزرگوار و زحمتکش هستند؛ ولی افرادی در کشور هستند که نمی‌خواهند مردم روی آرامش را ببینند اما ما به آنان چنین اجازه‌ای را نخواهیم داد.

‌هم‌افزایی، راه توسعه مناطق آزاد است‌

 

نماینده مردم قزوین در مجلس ‌و عضو فراکسیون مناطق آزاد مجلس گفت: هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌تواند زمینه رشد و توسعه هر چه بیشتر ایران اسلامی و بخصوص مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را رقم بزند.

به گزارش «تاریخ‌ما»، سیده حمیده زرآبادی هم در این جلسه ‌بیان کرد: متأسفانه گران بودن سفرهای داخلی موجب شده بسیاری از خانواده‌ها به سفرهای خارجی روی بیاورند که در نهایت موجب خروج ارز از کشور خواهد شد.

وی کاهش هزینه‌ها سفر را گامی اساسی در رشد و توسعه اقتصاد و صنعت گردشگری جای‌جای ایران اسلامی برشمرد و افزود: تکمیل زنجیره صنایع‌دستی و ایجاد حلقه‌های نهایی از جمله بازاریابی و فروش را عاملی مهم در انگیزه بخشی به صنعتگران صنایع‌دستی برشمرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ‌تصریح کرد: استفاده از فناوری‌های نوین در بازاریابی و بازارهای اینترنتی و کسب‌وکار نوین به دلیل جذابیتی که دارند می‌توانند رونق گردشگری و صنایع‌دستی را دارند.

وی ادامه داد: بسته‌بندی محصولات تولیدی، می‌توان ایجاد ارزش‌افزوده کرد تا هنرمند صنایع‌دستی هم بتواند به ادامه کار خود دلگرم شود و باید با ایجاد چنین ارزش‌افزوده‌هایی تولید صنایع‌دستی را به نحو چشمگیر ارتقا داد.

زرآبادی اعلام کرد: حوزه‌های بومگردی قشم و واحدهای در حال بهره‌برداری وضعیت مناسبی برای جزیره به ارمغان آورده و به نظر می‌رسد این ظرفیتی که در جزیره وجود دارد می‌تواند با یک هم‌افزایی، آینده روشنی را برای منطقه آزاد و مردم به وجود آورد.

وی استفاده از ظرفیت افراد بومی را در انجام بسیاری از امور شایسته قلمداد و اضافه کرد: استفاده از این افراد توانستن به تسریع اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها در منطقه آزاد قشم کمک کند.

انتهای پیام

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است