آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
خانه » حوزه ریاست » مونسان در نامه ای به اسلامی: بخشنامه احداث شهرک های گردشگری متوقف شود
مونسان در نامه ای به اسلامی: بخشنامه احداث شهرک های گردشگری متوقف شود

مونسان در نامه ای به اسلامی: بخشنامه احداث شهرک های گردشگری متوقف شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی از  او خواست تا بخشنامه، صادر شده در خصوص احداث شهرک های گردشگری متوقف شود.

 در نامه دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آمده است:

«سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به عنوان متولی اصلی صنعت گردشگری کشور وظیفه هدایت، سیاستگذاری، اداره امور و صدور مجوز فعالیت کلیه واحدهای گردشگری را بر عهده دارد لذا انتظار می رود هر گونه اقدام و برنامه ریزی در خصوص موضوعات و مسائل مرتبط با بحث گردشگری با هماهنگی و محوریت این سازمان صورت پذیرد.

با این حال برغم مخالفت این سازمان بخشنامه  ای به شماره 16674/ 300 با موضوع شناسایی محدوده های مستعد احداث شهرک های گردشگری در تاریخ 29/11/97 از طریق شورای عالی شهرسازی و معماری به استانداران ابلاغ شده است که با مقررات و قوانین حاکم بر صنعت گردشگری انطباق ندارد.

لازم به ذکر است شهرک های گردشگری، در فهرست مصادیق گردشگری موضوع ماده یک آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها مصوب ۱۱/۶/۱۳۹۴ هیئت محترم وزیران درج نشده و اساسا ماهیت و تعریف آن برای این سازمان به عنوان این متولی امر گردشگری کشور نا مشخص است و به دلیل نداشتن ضوابط اجرایی لازم به طور حتم با سوء استفاده از نام گردشگری اقداماتی نظیر ساخت ویلای شخصی و رواج پدیده زمین خواری را به دنبال داشته و با هدف منطق احداث و ایجاد تاسیسات گردشگری که همانا استفاده و انتفاع عموم مردم است مغایرت آشکار دارد.

با توجه به این که عنوان شهرک گردشگری در فهرست مصادیق گردشگری آیین نامه مذکور قرار ندارد و در بند الف ماده یک تصویب نامه شماره ۷۲۵۰۰ / ت ۸۷۶ – 5 0 مورخ 14/6/ 96 هیئت محترم وزیران و همکاری بیشتر دستگاه های دی ربط اشاره دارد. موضوع نیازمند بررسی ها و کار کارشناسی دقیق تر است.

لذا دستور فرمایید نسبت به توقف و ابطال بخشنامه فوق الذکر اقدام عاجل به عمل آورده و از نتیجه این سازمان را مطلع کنید.»

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است