«همه‌پرسی» نتیجه‌ای منفی برای دولت خواهد داشت

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: همه پرسی مردمی نتیجه‌ای منفی برای دولت خواهد داشت؛ بهتر است دولت در این چند ماه پایانی به کوشش برای حل مشکلات مردم اقدام کند که مشکل مرغ و تخم مرغ پدید نیاید.

به گزارش خبرگزاری تاریخ ما ، اسدالله بادامچیان در اعلام مواضع هفتگی حزب موتلفه اسلامی، درباره رهنمودهای نوروزی ،گفت: در راستای همه باید هر آنچه می توانند برای جهش تولید، پشتیبانی از آن و رفع موانع انجام دهند و بهترین اقدام، انتخاب رئیس جمهوری است که در خط ولایت و رجایی گونه با تمام وجود و به کارگیری همه نیروهای دلسوز، این شعار را تحقق بخشد.

وی با اشاره به نقش دو قوه دیگر در تحقق شعار سال،افزود: رئیس قوه قضاییه در سال گذشته اقدامات عملی در افزایش تولید و رفع موانع داشت و امسال هم ان شاءالله آن را افزایش خواهد داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: مجلس نیز باید در این زمینه یک کارگروه ویژه تشکیل دهد که دارای دانش و تجربه و موقعیت مردمی لازم برای این مهم اقتصادی باشند و با لغو قوانین دست و پاگیر، قوانینی را  وضع کنند که در مسیر تحقق این شعار سازنده است.

بادامچیان در ادامه درباره انتخابات ۱۴۰۰، گفت: حزب موتلفه اسلامی در راستای اهمیت وحدت همه نیروها مصوبه ای داشت و تلاش کرد در شورای وحدت و در سایر جبهه ها و تشکل های وحدت طلب حضور موثر داشته باشد.

وی افزود: اکنون با لبیک به نظر رهبر معظم انقلاب، شخصیت های تراز ریاست جمهوری در حزب موتلفه اسلامی را مطرح کرده ایم تا ان شاءالله در انتخاب نهایی، شخصیتی با کفایت و با ایمان، عدالتخواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی، معتقد به جوانان و امیدوار به آینده، مسئولیت سخت دولت آینده را با رای ملت به عهده بگیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین درباره سند همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین، تاکید کرد: ایران راه مطلوب خود را به طور مستقل در روابط بین الملل انتخاب کرده و عصبانیت و نگرانی سران سلطه طلب آمریکا و برخی کشورهای اروپایی تاثیری در تصمیم گیری‌های ایران ندارد.

بادامچیان تصریح کرد: ثبات نظام و اقتدار ایران است که برای ۲۵ سال آینده با قدرت و توانایی های گوناگون در صحنه بین الملل و منطقه، سند همکاری با کشوری را امضا می کند که دارای سابقه قرن‌ها تمدن و حکومت بوده و اکنون ابرقدرتی مستقل در جهان است.

وی افزود: ایران و چین در اتاق‌های اندیشه ورز خود می دانند اگر همکاری و همفکری جامع بین این دو قدرت بزرگ برقرار باشد و روسیه، هند، پاکستان و کشورهای همراه آنان در غرب آسیا با هم باشند نیمی از قدرت جهان را در اختیار دارند و دنیا تحولی شگرف خواهد یافت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی  گفت: بدیهی است که سلطه گران غربی، غرب‌گراها و غربزده های داخلی از این اقدام عصبانی باشند و تحلیل های وارونه داشته باشند که البته تاثیری هم در ملت ندارند و نخواهند داشت.

بادامچیان یادآور شد: امضای سند همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین تصمیم گیری مستقل دو کشور قدرتمند است و عصبانیت سلطه گران تاثیری در آن نخواهد داشت.

وی در ادامه درباره مذاکرات برجامی نیز گفت: اگر آمریکا بخواهد به برجام برگردد مواضع ایران کاملا شفاف است. برجام از نظر ایران یک قرارداد بود که طرفهای قرارداد باید به تعهدات خود عمل می کردند که ایران عمل کرد اما آمریکا و اروپایی ها عمل نکردند و در نتیجه ایران هم نمی توانست یک طرفه به قرارداد عمل کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: حالا هم مواضع ما کاملا آشکار است؛ آمریکا کلیه تحریم ها را لغو کند، عذرخواهی نماید و ایران راستی آزمایی کند، آنگاه بر اساس منافع متقابل تصمیم گیری نماید درغیر این صورت هرنوع نشست، جز حرف نتیجه ای نخواهد داشت و ملت ایران وقت خود را صرف آن نمی کند.

بادامچیان همچنین درباره هم پرسی ملی (رفراندوم) گفت: همه پرسی ملی، نظرخواهی از مردم است و راهکار آن در قانون اساسی مشخص شده است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور سوگند خورده مجری قانون اساسی باشد و طبق قانون اساسی سخن بگوید. حال اگر در پی نظرخواهی از مردم است از ملت بپرسد که آیا نسبت به ادامه فعالیت دولت او رضایت دارند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: وقتی ملت یکپارچه از عملکرد این دولت ناراضی است، همه پرسی مردمی نتیجه ای منفی برای دولت خواهد داشت. از نظر ما بهتر است دولت در این چند ماه پایانی به کوشش برای حل مشکلات مردم اقدام کند که مشکل مرغ و تخم مرغ پدید نیاید.

بادامچیان در این گفتگو که اولین موضع گیری هفتگی این حزب است، سال جدید را که به دو عید میلاد امام عصر (عج) متبرک شده است به ملت بزرگ ایران، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و همه ملتهایی که نوروز را آغاز سال خود می دانند تبریک گفت و برای شهدا و همه ی کسانی که به علت درگذشته‌اند طلب علو درجات و غفران واسعه الهی داشت.

وی از کادر درمانی کشور، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدماتی و امدادی که در ایام نوروز و در شرایط کرونایی ارائه خدمات داشتند، تقدیر و تشکر کرد و از اعضا و طرفداران حزب خواست که شیوه نامه‌های بهداشتی را برای کاهش شیوع رعایت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.