آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه » استانها » آذربایجان شرقی » مسئولان برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند
مسئولان برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند

مسئولان برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند

به گزارش خبرنگار «تاریخ ما»، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌ هاشم، ظهر امروز در نماز جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تروریست‌های تکفیری به اتوبوس حامل رزمندگان اسلام که بعد از اتمام مرزبانی عازم مدون خود بودند حمله کرده و ۲۷ نفر از آن ها را شهید کردند.

وی افزود: استکبار جهانی در پی شکست از مردم ایران، در جشن ۴۰ سالگی و راهپیمایی پرشکوه این ملت عصبانی هستند از این‌ رو تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس ‌های اطلاعاتی وابسته به نظام استکبار به دنبال تلخ کردن کام ملت ایران هستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ایادی استکبار به دنبال این هستند که ملت ایران جشن ۴۰ سالگی انقلاب ‌شان را نبینند، افزود: در ایامی که سردمداران کفر و استکبار در همایش و اجلاس ورشو مشغول توطئه علیه ایران و مردم مظلوم فلسطین  هستند، چنین حادثه تروریستی در ایران اتفاق می ‌افتد.

نماینده ولی ‌فقیه در آذربایجان ‌شرقی ادامه داد: مزدوران استکباری با عملیات کور به دنبال ضربه زدن به ملت ایران هستند اما اینگونه حوادث خللی به شکوه و عظمت برپایی ۴۰ امین سال پیروزی انقلاب نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه این حرکت بزدلانه ایادی استکبار در آستانه پنجمین دهه انقلاب نشان دهنده شکست ‌های دشمنان در برابر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است، تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بدانند هیچ‌ گاه ملت شهیدپرور و دشمن ستیز ایران را نمی ‌توان با این کارها از راه ولایت دور کنید چرا که خون شهید و خون شهدای انقلاب درخت تنومند انقلاب را آبیاری می‌ کند.

رسیدن به تمدن انقلاب اسلامی در  گام دوم انقلاب

خطیب نماز جمعه تبریز همچنین با اشاره به صدور پیام رهبر معظم انقلاب برای ۴۰ ساله شدن انقلاب اسلامی عنوان کرد: ایشان در این پیام دستاوردهای انقلاب را در چهار دهه را تبیین کرده و توصیه‌ هایی را ارائه کردند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فصل نوین از حیات نوین اسلام را ترسیم کرده و به تصویر کشانده‌اند، ادامه داد: ایشان در این بیانیه ۴۱ بار از کلمه جوان و ۲۸ بار از کلمه اقتصاد استفاده کرده‌اند و به حق این بیانیه منشوری برای گام دوم انقلاب برای تمدن‌ سازی است.

نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای در بیانیه اخیر خود، مسیر آینده انقلاب را ترسیم کرده ‌اند تا انقلاب بتواند به آرمان خود که ایجاد تمدن انقلاب اسلامی است، برسد.

وی گفت: توصیه می‌شود تا همه مردم و جوانان این بیانیه راهبردی و بسیار مهم رهبری را دقیق مطالعه کرده و خودشان را برای نقش‌ های اساسی مطابق این منشور آماده کنند.

پیام های مهم قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز

 امام جمعه تبریز در بخش دیگری با گرامیداشت سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبربز تصریح کرد: حوادث بهمن فراموش نشدنی است که نمونه آن قیام ۲۹ بهمن تبریز است.

وی ابراز داشت: در بهمن سال ۵۶، اهانت روزنامه اطلاعات به امام راحل،  قیام ۱۹ دی در شهر قم و اعتراض و قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶ هیچ گاه فراموش نمی ‌شود.

نماینده ولی‌ فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به پیام های مهم قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز عنوان کرد: نمایش ویژگی‌ ها و خصلت‌های برجسته مردم تبریز، ایمان عمیق دینی، غیرت دینی، شجاعت و موقع شناسی و پیشرو بودن و صف شکن بودن و انجام کارهای نوآورانه از جمله این پیام مهم ۲۹ بهمن است.

وی با بیان اینکه نشان دادن پیوستگی مردم و ارتباط اقوام با یکدیگر پیام دیگر قیام ۲۹ بهمن است، تصریح کرد: اقوام ایران اتصال به یکدیگر هستند و این همان نکته‌ ای بود که دشمنان روی آن متمرکز شده بودند و می ‌خواستند تا اقوام ایران را در مقابل هم قرار دهند اما در چهلم مردم قم، تبریزی‌ ها قیام ماندگار ۲۹ بهمن را رقم زدند.

امام جمعه تبریز ابراز داشت: اتحاد و همدلی و همگامی قیام ۲۹ بهمن به گونه ‌ای بود که همه دست در دست همه داده تا از این معجزه الهی ملت دفاع کرده و به وظیفه خود عمل کنند.

مسئولان به مشکلات مردم رسیدگی کنند

وی با قدردانی از مردم قهرمان ایران و آذربایجان در شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: ملت فهیم ایران با شرکت در راهپیمایی نشان دادند که موقعیت را خوب درک کرده‌ و با وجود جنگ اقتصادی و مشکلات اقتصادی به صحنه آمده و از انقلاب خود دفاع کرده و پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند.

وی خاطرنشان کرد: بر دیگر دشمنان ایران متوجه شدند که هیچ کاری از پیش نخواهند برد و قطعا اثر این راهپیمایی سال‌ ها باقی خواهد آمد.

وی خطاب به مسئولان گفت: وقتی مردم با وجود مشکلات به پای صحنه آمده و ادای دین کردند باید مسئولان نیز تلاش خود را افزایش دهند و با خدمت به مردم دل مردم، مقام معظم رهبری و امام زمان(عج) را شاد کنند و انقلاب را بیمه کنند.

نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌ شرقی همچنین با تقدیر از اهالی بازار تبریز و عملکرد آنها در ۲۹ بهمن ماه سال ۵۶ گفت: بازاریان تبریز همایش بسیار زیبا برای جشن ۴۰ سالگی انقلاب را در بازار مظفریه برگزار خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در ادامه تصریح کرد: برخی‌ گلایه دارند که راهپیمایی های شهر تبریزی ‌در کشور منعکس نمی ‌شود که این مشکل از خود ماست چرا که ما محل مناسبی برای برگزاری راهپیمایی نداریم که باید فکری به این موضوع کرد.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است