اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
خانه » حوزه ریاست » عمارت کوشک احمدشاهی با حضور دکتر مونسان بازگشایی شد
عمارت کوشک احمدشاهی با حضور دکتر مونسان بازگشایی شد

عمارت کوشک احمدشاهی با حضور دکتر مونسان بازگشایی شد

کوشک احمدشاهی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران پس از یک دوره شش ماهه اجرای پروژه حفاظت و مرمت آثار و تزئینات وابسته به معماری بنا بازگشایی شد.

مراسم بازگشایی کوشک احمدشاهی، با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و جمعی از مدیران و مسئولان سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

مونسان در حاشیه بازگشایی این بنای تاریخی از دست اندرکاران مرمت عمارت کوشک احمدشاهی و نیز مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران تشکر کرد.

بازگشایی عمارت کوشک احمدشاهی همزمان با افتتاحیه جشنواره نوروزی «سین هشتم» انجام شد و در بازگشایی کوشک احمدشاهی استاندار سیستان و بلوچستان، و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

عمارت کوشک احمدشاهی اواخر دوره قاجار به منظور خوابگاه ییلاقی احمدشاه در میان باغ نیاوران با مساحتی بالغ بر ۷۰۰ مترمربع در دو طبقه با سقف شیروانی بنا شد.

 از ویژگی های عمده این بنا تزیینات و نمای آجری به کار رفته در سرتاسر نمای بیرونی آن است. این عمارت در دوره پهلوی دوم پس از مرمت و تغییر مبلمان داخلی به عنوان محل سکونت رضا پهلوی مورد استفاده قرار گرفت.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است