تصویب ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای دیوار بزرگ گرگان

به گزارش سایت «تاریخ ما» به نقل از روابط عمومی امور فرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به اعتبارات مصوب شده در سفر اخیر ریاست جمهور به استان گلستان در حوزه این اداره کل اظهار کرد: یکی از مصوبات در این حوزه اختصاص ۷۰ میلیارد ریال ردیف بودجه ای به دیوار بزرگ گرگان بود.

وی با اشاره به این که کاوش های باستان شناسی در دیوار گرگان با تاسیس دفتر پایگاه دیوار در گرگان از سال ۱۳۷۹ آغاز شده است، خاطر نشان کرد: در مدت این ۲۰ سال، تنها حدود ۳۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

کریمی افزود: این در حالی است که با پیگیری های انجام شده و در سفر اخیر دولت تدبیر و امید به استان گلستان ۷۰ میلیارد ریال برای این اثر تاریخی اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به این که تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ گرگان از اولویت های اساسی این طرح است، گفت: انجام مطالعات و اجرای فاز یک طرح دیوار دفاعی گرگان شامل آزادسازی و تملک عرصه و حریم، مطالعه و بازسازی بخشی از دیوار گرگان، حفاظت و آماده سازی و مرمت پایگاه های حفاظتی و پژوهشی از جمله اقدامات آتی این اداره کل در این پروژه خواهد بود.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.