هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
خانه » میراث فرهنگی و گردشگری » درخواست موزه داران برای مشخص شدن معیارهای انتخاب مدیران موزه
درخواست موزه داران برای مشخص شدن معیارهای انتخاب مدیران موزه

درخواست موزه داران برای مشخص شدن معیارهای انتخاب مدیران موزه

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نامه که به امضای موزه داران کشور رسیده است آمده: ضمن تبریک روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، این روز فرصتی است تا به بخشی از معضلات و نیازهای موجود موزه‌های کشورمان و صنف موزه داران بپردازیم.

یکی از چالش‌هایی که در سال‌های اخیر به نظر می‌آید بیش از هر چیز گریبان گیر موزه‌هایمان شده و نمود پیدا کرده و آسیب‌های جدی بر عملکرد موزه‌ها و شأن موزه داران وارد کرده است بلا تکلیفی و نبود شاخص‌های مشخص در تعیین مدیران موزه‌ها است.

مدیریت موزه‌ها تعیین کننده سیاست‌ها، پیشبرد برنامه‌ها، حمایت از کارشناسان، توجه به تخصص‌های مورد نیاز، و پویایی و کارکرد اجتماعی امروز موزه‌ها است. همانگونه که بسیاری از سازمانها، نهادها، و صنوف تخصصی دیگر دارای شاخص‌های مشخص برای انتخاب مدیران خود هستند.

در حوزه موزه داری دنیا نیز این شاخص‌ها سبب ثبات، پویایی، جریان سازی و اعتبار بخشی فرهنگی به موزه‌ها شده است. از این رو از آن مدیریت کل محترم به عنوان متولی قانونی حوزه موزه داری کشور که می‌تواند مدافع حقوق موزه داران و شانیت حرفه‌ای آنها باشد خواستاریم شاخص‌های مربوط به انتخاب مدیران موزه‌ها را به طور واضح، دقیق و قابل ارزیابی (اعم از زمینه تحصیلی، سابقه کار در موزه، سابقه اجرایی، و یا نیازهای دیگری که به طور رسمی وجود دارد) اعلام کنید.

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است