روستای زیر زمینی تونس، روستایی عجیب

Saliha Mohamedi, 36, sits with her children at their troglodyte house on the outskirts of Matmata, Tunisia, February 4, 2018. "I don't want to leave my house, it would be as if I was throwing my life and my traditions away," Saliha said. REUTERS/Zohra Bensemra SEARCH "BENSEMRA MATMATA" FOR THIS STORY. SEARCH "WIDER IMAGE" FOR ALL STORIES. - RC172C50F890

در جنوب غربی شهر تونس روستایی بسیار کهن وجود دارد که ساکنانش خانه‌هایشان را زیر زمین می سازند. خانه‌های این خطه از تونس، شباهت زیادی به غار دارند و برای گردشگران بسیار جذاب هستند. روستائیان این ناحیه به خاطر در امان ماندن از شدت گرما در تابستان و سرما در زمستان، خانه های خود را در زیر زمین ساخته اند. اگر به سوی تونس می‌روید و کمی هم ماجراجو هستید پیشنهاد می‌کنیم که از روستای Haddej دیدن کنید.

سبک و سیاق معماری خانه‌ها در این روستا بسیار شگفت‌انگیز است و شکل آمفی تئاترهای دوران روم باستان را در ذهن‌ها تدایی می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید در سال ۱۹۷۷ میلادی بخشی از فیلم مشهور جنگ ستارگان را نیز در اطراف همین روستا فیلم‌برداری کردند و از همان زمان این منطقه در نزد گردشگران شناخته شده گشت.

به گزارش رویترز تعداد کمی از خانه‌های این روستای زیبا هنوز سکنه دارند و اغلب آنها ویران شده‌اند یا رو به تخریب هستند. فقر مهمترین عاملی است که سبب شده تا مردم تونس از این روستا کوچ کنند. متاسفانه تنها چند خانواده در این روستای منحصربه‌فرد باقی مانده‌اند. اهالی این روستا به خبرنگارها گفته‌اند که روحشان با خانه‌ها گره خورده و آنها جای دیگری برای رفتن ندارند. تنها راه درآمد مردم این روستا گردشگران و کشاورزی (کاشت زیتون) است. از بعد از ساخت فیلم جنگ ستارگان، گردشگران به این ناحیه علاقه‌مند شده‌اند.

عکس Related image %d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%86%d8%b3%d8%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8 Tarikhema.org

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات