کشف نقاشی ارزشمند ۴۰۰ ساله در انبار یک بنای تاریخی

به طور اتفاقی در بنایی تاریخی یک تابلو نقاشی ارزشمند واقع در استرالیا کشف شد.

نقل از گاردین، یک تابلو نقاشی ۴۰۰ ساله هلندی که ارز آن پنج میلیون دلار برآورد شده است در ملکی واقع در ایالت نیو ساوت ولز در استرالیا کشف شد.

 

این تابلو نقاشی که با عنوان «طبیعت بی‌جان»‌ شناخته می‌شود، به قرن هفدهم میلادی تعلق دارد و یک میز غذاخوری مجلل را با چیدمان معمول عصر طلایی هلند به تصویر می‌کشد و گمان می‌رود به هنرمندی به نام «گرت ویلمز هدا»‌ تعلق داشته باشد.

برخی از کارشناسان با این حال معتقدند این نقاشی اثر مشترک و نتیجه همکاری این هنرمند با پدر مشهورش یعنی «ویلم کلس هدا» است که ارزش آثارش اغلب به میلیون‌ها دلار می‌رسد.

در مجموعه ساختمان‌های تاریخی «وودفورد آکادمی»‌ و در انبار این مجموعه این اثر هنری کشف شده است.

مدیر این مجموعه، کشف یک نقاشی اصل قرن هفدهمی در انبار یکی از این ساختمان‌ها را اتفاقی فوق‌العاده و کشف امضا هنرمند در این نقاشی را شانسی که یک در میلیون ممکن بود به آن‌ها رو کند،‌ توصیف کرد.

تابلو نقاشی «طبیعت بی‌جان»‌ به عنوان بخشی از جشنواره سال ۲۰۲۲ میراث استرالیا که در چهاردهم مه برگزار می‌شود در «آکادمی وودفورد»‌ به نمایش گذاشته خواهد شد.

دوره‌ای از تاریخ عصر طلایی هلند یعنی حوالی ۱۵۸۸ تا ۱۶۷۲ را در برمی‌گیرد که در آن تجارت، علم،‌ هنر و ارتش هلند در اروپا به قدرت رسید.

منبع ایسنا
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها