زنان سرباز تاریخ در بابل:ملکه سمیرامیس

زنان سرباز تاریخ در بابل

ملکه سمیرامیس (semiramis).

ملکه سمیرامیس بر حسب گفته دیودور دو سیسیل  در حدود دوهزار سال قبل از میلاد و به عقیده هردوت فقط ۸۰۰ سال قبل از میلاد می‌زیسته است. گفته می‌شود که از یک بشر و یک الهه بنام درکتو (derkto) متولد شد، که او را در صحرا رها کردند و بوسیله چوپانی بنام سیمیوس (simios) یافت شد.

ابتدا همسر افسری از اهالی نینوا ( پایتخت دولت آسوری در کنار دجله) یا حاکم سوریه بنام اومنس  شد، که حاکم مزبور سمیرامیس را در هنگام لشکر کشی به باکتریان همراه برد واو را در جنگ شرکت داد و در هنگام تصرف bactres (منطقه شمال شرقی ایران قدیم ) سمیرامیس آن چنان از خود شجاعت و لیاقت نشان داد که باکتر بزودی تسخیر گردید و به همین علت مورد توجه پادشاه قرار گرفت و پادشاه او را به همسری خود برگزید.

سمیرامیس بی‌اندازه جاه‌طلب بود و به علت همین جاه‌طلبی شوهر تازه خود یعنی پادشاه را کشت که خود به تنهایی مالک تاج و تخت آسوری‌ها گردد. در این هنگام بود که نبوغ ذاتی او ظاهر گردید. احتمالاً نام پادشاه آسوری شمشی آداب پنجم ( ۸۱۰- ۸۲۳ قبل از میلاد) بود و اسم آسوری سمیرامیس بنام سامورامات  بوده که بنام پسر کوچکش آداد- نی ناری سوم  سلطنت نموده است. سمیرامیس سرزمین‌های مردابی اطراف رود خانه را با انجام عملیات عظیم و فوق‌التصور خشک نمود و زیباترین شهر باستانی را بنام بابل با کاخ‌های عالی و باغ‌های معلق در آنجا بنا نهاد، که یکی از عجایب هفتگانه عالم شد.

فتوحات او با شکستی که در کنار رودخانه سند خورد متوقف گردید و به علت غرور زیادی که داشت نتوانست این شکست را تحمل کند و از سلطنت به نفع پسرش نی‌نیاش صرف‌نظر نمود. سمیرامیس بعد از ۴۲ سال سلطنت پرافتخار از دنیا ناپدید شد. و بنا بگفته افسانه‌، به شکل کبوتری به‌آسمان پرواز نمود. (کلمه semiramis در زبان آسوری به معنی کبوتر است) .

عضویت
اطلاع از
guest

9 نظرات
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
محمد

خیلی عالی بود.داستان زندگی سمیرامیس لازم داشتم.مرسی.

سمیرا

سلام
من اسمم سمیراست و میخواستم ببینم بالاخره این خانم سمیرا میس عزیز تو کدوم کشور بودند

آرامه

سلام.من دانشجوی رشته تاریخ هستم.دنبال اطلاعاتی راجع به این اسم بودم .خوب بود ولی راستش برای من کافی نبود. اطلاعات بیشتری ندارید؟ میتونید ۱ منبع معتبر برای من معرفی کنید؟ ممنون

منائی

سمیرا میس یکی از پادشاهان بابل بود کهبسیار قدرتمند وزیبا بودکهدرآنرمان برجی ساخت که جهت دسترسی به خدایان که درسال مراسم مذهبی درآنجا برگزار مینمود ودختران باکره را تقدیم خدایان مینمود ومردان نیز خودرا برای او آلت تناسلی خودرا دراوج شهوت قطع مینمودند اوبالاخره زمانی که پسر خودرا مجبور به هم خوابی باخود نمود در داخل پوست توسط پسرش به قتل رسید .

سمیرا

bekhatere in ke esme khodam samira has donbale zendegii namash bodam.baram jaleb bod.merc

سمیرا

چون اسم خودم بود دنبال زندگی نامه اش بودم.جالب بود .مرسی

بانوی شرقی

سالها قبل از اینکه سمیرامیس ملکه بشه یک پیشگو بهش می گه که روزی ملکه ی بابل می شه اما به خاطر اون محبوبش رو با دست خودش می کشه. سمیرا میس یه کنیز بود که به خاطر زیباییش توسط یکی از سرداران نینوس، پادشاه بابل به اسارت گرفته می شه. یک بار نینوس اتفاقی سمیرامیس رو در چادر سردارش می بینه و بهش علاقه مند می شه. اون زمان مرسوم نبوده حتی پادشاه، کنیز کسی رو بدون رضایتش ازش بگیره اما نینوس سمیرامیس رو از سردارش می گیره و باهاش ازدواج می کنه. اون سردار کینه ی نینوس و… مطالعه بیشتر »

سمیرا

سلام
به خاطر اینکه اسمم سمیراست دلم میخواست راجع به این شخصیت بیشتر بدونم
واقعا مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی