۵ دانشگاه قدیمی در دنیا!

قدیمی ترین دانشگاه های دنیا!
نخستین دانشگاه ها با دانشگاه های مدرن متفاوت بودند به طور مثال فقط مردان را می پذیرفتند. با تاریخ ما همراه باشید تا با ۵ دانشگاه قدیمی در دنیا! آشنا شوید..

 

دانشگاه پروجا ، ۱۳۰۸ 

دانشگاه پروجا
دانشگاه پروجا

دانشگاه پروجا، یکی از اولین دانشگاه های دولتی در ۱۳۰۸ تاسیس شد و در آن زمان توسط پاپ کلمنت معرفی شد. تا قبل از آن این مکان تنها برای مطالعه در نظر گرفته شده بود. پاپ کلمنت های زیادی در این دانشگاه پرورش یافتند مثل لوکا پاسیولی، پدر علم حسابداری، یکی از معروف ترین اعضای هیئت علمی اینجا بود. امروزه حدود ۲۸۰۰۰ دانشجو در این مکان تحصیل می کنند.


دانشگاه ساپینزا، رم ، ۱۳۰۳

دانشگاه ساپینزا
دانشگاه ساپینزا

با توجه به تاریخ تاسیس این دانشگاه ساپینزا روم ؛ تعجبی ندارد که تعداد زیادی از فارق التحصیلان و اساتید این دانشگاه برنده جایزه نوبل شدند. ساپینزا اولین دانشگاه اسقف بود. ساخت این دانشگاه صرفا برای این بود که پاپ بونیفیس هشتم میخواست توجه به علوم الهی را افزایش دهد.


دانشگاه آکسفورد، ۱۰۹۶

دانشگاه آکسفورد
دانشگاه آکسفورد

در حالی که در مورد قدیمی ترین دانشگاه های جهان اختلاف نظر می باشد، ولی کاملا مشخص است که آکسفورد اولین دانشگاه کشورهای انگلیسی زبان بوده و در سال ۱۱۶۷ اهمیت بیشتری پیدا کرد، زمانی که هنری دوم دانشجویان را از خواندن انگلیسی در دانشگاه پاریس محروم کرد.


دانشگاه سالامانکا، ۱۱۶۴

دانشگاه سالامانکا
دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا اولین دانشگاهی بود که در اسپانیای امروزی تاسیس شد و در کاستیل و لئون واقع شده است. منشا این دانشگاه مبهم می باشد ولی تدریس از حدود ۱۰۹۴ آغاز شد. و در ۱۱۶۴ توسط پادشاه لئون به رسمیت شناخته شد.


دانشگاه کمبریج ، ۱۲۰۹

دانشگاه کمبریج
دانشگاه کمبریج

یکی از جنجالی ترین دانشگاه های دنیا، دانشگاه کمبریج می باشد و زمانی تاسیس شد که یک عده از دانشمندان می خواستند از دانشگاه آکسفورد جدا شوند. امروز، پس از ۸۰۰ سال، کمبریج از نظر بورسیه تحصیلی و دانشمندان در بین بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد.

منبع theculturetrip
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x