شهر مردگان در مصر

شهر مردگان در مصر

 

عده‌ای از شناسان و طی تحقیقات و کاوش های خود، ای از مومیایی ها را که متعلق به ۲۳۰۰ سال پیش می‌باشد را کشف کردند. این منطقه به موسوم شده و یافته های آن بی مانند است. وجود اینکه مومیایی‌ها از خاندان پادشاهی نیستند، اما به نظر می‌رسد که متعلق به برگزیدگان و راهبان بوده باشند.

علاوه بر مومیایی های یافت شده در این منطقه دو پایروس و تعداد زیادی نیز کشف شده است. این مومیایی‌ها در گوردخمه‌های استان «مینیا» کشف شده‌اند. سرپرست گروه کاوش، گفت: «برای نخستین بار یک شهر مردگان با چنین شمار بالایی از مومیایی در مرکز مصر کشف شده است.»

 

شهر مردگان در مصر

 

 

آنطور که وزارت آثار باستانی مصر اعلام کرده است ، تابوت‌های کشف‌شده از سنگ آهک و سفال است. تابوت‌های حیوانات هم، از جمله تابوت‌هایی ساخته‌شده برای پرندگان، از دیگر یافته‌ها هستند.

با وجود تحقیقات و بررسی های فراوان در این باره اما تا کنون قدمت مومیایی‌ها دقیقا روشن نشده است ، اما به گفته مقام‌های وزارت آثار باستانی مصر، آنها به دوران پسین مصر باستان، یعنی دوره‌ای ۳۰۰ ساله‌ای تا زمان فتح مصر به دست مقدونی در سال ۳۳۲ قبل از ، بازمی‌گردد.یکی از سخنگویان این وزارتخانه اما گفته است که یافته‌ها می‌توانند متعلق به دودمان بطلمیوسی (۳۰۵ تا ۳۰ پیش از ) باشند.

 

شهر مردگان در مصر

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن