تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

شهر مردگان در مصر

شهر مردگان در مصر

 

عده‌ای از باستان شناسان و محققان طی تحقیقات و کاوش های خود، مجموعه ای از مومیایی ها را که متعلق به ۲۳۰۰ سال پیش می‌باشد را کشف کردند. این منطقه به شهر مردگان موسوم شده و یافته های آن بی مانند است. وجود اینکه مومیایی‌ها از خاندان پادشاهی نیستند، اما به نظر می‌رسد که متعلق به برگزیدگان و راهبان بوده باشند.

علاوه بر مومیایی های یافت شده در این منطقه دو پایروس و تعداد زیادی تابوت سنگی نیز کشف شده است. این مومیایی‌ها در گوردخمه‌های استان «مینیا» کشف شده‌اند. سرپرست گروه کاوش، گفت: «برای نخستین بار یک شهر مردگان با چنین شمار بالایی از مومیایی در مرکز مصر کشف شده است.»

 

مطالب خواندنی:

شهر مردگان در مصر

 

 

آنطور که وزارت آثار باستانی مصر اعلام کرده است ، جنس تابوت‌های کشف‌شده از سنگ آهک و سفال است. تابوت‌های حیوانات هم، از جمله تابوت‌هایی ساخته‌شده برای پرندگان، از دیگر یافته‌ها هستند.

با وجود تحقیقات و بررسی های فراوان در این باره اما تا کنون قدمت مومیایی‌ها دقیقا روشن نشده است ، اما به گفته مقام‌های وزارت آثار باستانی مصر، آنها به دوران پسین مصر باستان، یعنی دوره‌ای ۳۰۰ ساله‌ای تا زمان فتح مصر به دست اسکندر مقدونی در سال ۳۳۲ قبل از میلاد، بازمی‌گردد.یکی از سخنگویان این وزارتخانه اما گفته است که یافته‌ها می‌توانند متعلق به دودمان بطلمیوسی (۳۰۵ تا ۳۰ پیش از میلاد) باشند.

 

شهر مردگان در مصر

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن