ازدواج های زجر آور سیاهپوستان در دوران برده داری ایالات متحده

تاریخ برده داری ایالات متحده سرشار از ماجراهای عجیب و ناراحت کننده است اما یکی از بخش های مهم زندگی بردگان، یعنی زندگش مشترکشان نیز از مهمترین بخش هایی که مورد ظلم واقع شده بود در نظر گرفته می شود.به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب،زوج های اسیر شده در مواجهه با جدایی های اجباری هیچ راه فراری نداشتند. درواقع این اربابان بودند که تعیین می کردند سرنوشت زندگی مشترک و حتی بچه های برده ها چگونه باید باشد.

برای آمریکایی های آفریقایی تبار در دوران برده داری، ازدواج با معنای مرسوم و امروزی آن بسیار متفاوت بود. این روزها زوج ها با میل خود ازدواج می کنند، محل زندگی خود را انتخاب می کنند یا حتی جدا می شوند. اما آن روزها این اربابان بودند که مهار زندگی برده ها را در دست داشتند و همه بخش های زندگی آنان را تحت کنترل گرفته بودند.

به همین دلیل بود که بسیاری از برده ها مخفیانه ازدواج می کردند، گاهی این ازدواج های مخفی باعث می شد که یک زوج سالها دور از هم و با ملاقات های اندک و کوتاه زندگی کنند. اما نکته ناراحت کننده زمانی بود که یکی از زوج ها به راحتی به فرد دیگری فروخته می شد. گاهی حتی فرزندان برده ها نیز برای کار به دیگر خانواده ها هدیه داده می شد یا فروخته می شد.

در طول تقریباً ۲۵۰ سال ، اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی های آفریقایی تبار زندگی مشترک واقعی را تجربه نمی کردند. برده داران سفید پوست تمام تصمیم ها را می گرفتند: آنها تعیین می کردند که افراد اسیر در بردگی چه موقع می توانند ازدواج کنند. آنها بر اساس مصالح و امور مالی برده ها را از هم جدا می کردند. آنها بعضی اوقات انتخاب می کردند که چه برده ای ای با چه برده ای  ازدواج خواهد کرد. حتی بسیاری از برده ها به علت نداشتن حقوق قانونی و اجتماعی، در رسمی کردن ازدواج خود در کلیسا نیز با مشکلاتی مواجه بودند.

منبع مشرق نیوز
عضویت
اطلاع از
guest

1 نظر
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
زیتون

نیمه پر لیوان را ببین …..ارباب با چشم باز می تونست انتخاب بهتری کنه و نوعی اصلاح نژاد انجام بده ….مثلا دوتا برده خوشگل و سالم را باهم جفت بندازه …..الان سیاه های امریکا از سیاه های افریقا قوی تر و سالم تر هستن کاکاسفید ایرانی ….