ریشه مشترک مردمان خاورمیانه و ایران و آسیای مرکزی، بر پایه بندهشن

گزارشی از: بهمن سوشیانت (بهمن انصاری)
در بندهشن میخوانیم، موجودی شبه انسان به نام کیومرث (گیه مرتن – پیروان آذرکیوان اورا گلشاه نیز مینامیدند) به همراه گاوی به نام اوک دات اولین آفریده های یزدان در ایران‌ویچ بودند. با یورش اهریمن و برهم زدن آرامش گیتی، این دو نیز کشته میشوند.

از بقایای بدن گاو اوک دات، حیوانات به وجود میایند و از بقایای بدن کیومرث، دو موجود نر و ماده به سان گیاه ریواس، که بعدها تکامل پیدا میکنند و شبیه انسان میشوند به وجود میاید به نام های مشیا و مشیانی*.

تمام مردم دنیا از نسل مشیا و مشیانی هستند. مشیا و مشیانی در کشور مرکزی خونیرث-آریاویج زندگی میکردند و بر طبق گفته بندهش، از آنها شش جفت دختر و پسر زاده میشود و هر پسر با خواهر دوقلوی خود ازدواج میکند. فرزندان انها به شش کشور پیرامون (نمادی از شش قاره) مهاجرت کردند.

یکی از این شش پسر، سیامک نام داشت. کشته شدن سیامک در حالت برهنه به دست دیوی سهمگین، نشان از جنگ بشریت با یخ بندان دورانی دور از تاریخ دارد.
از سیامک و همسرش، پسری به نام  فراوک زاده میشود. فراوک (پیشوند فر + آوا – آوک) نیز بنا بر گزارش استاد جنیدی، نمادی از اولین تلاش انسان برای خلق کلمات و گفت و گوی با هم نوع است.
فراوک پانزده پسر داشت که یکی از انها هوشنگ بود. هوشنگ اولین شاه ایران و اولین شاه در کل جهان است و بندهش نسل ایرانیان فعلی را از هوشنگ میداند. سپس از هوشنگ ، انگهت، و از او، ویونگهان، و از او دو پسر، به نامهای تهمورث دیو بند و جمشید جم زاده میشود. سپس داستان دهاک (ضحاک – مردوک) و قیام کاوه آهنگر و فریدون و … .
اما فراوک پسر سیامک، علاوه بر هوشنگ چهارده پسر دیگر نیز داشت، که یکی از انها تاز نام داشت. از تاز ، ویروشک، از او زینکاو ، از او اروند اسپ (مرداس) و از او دهاک (اژدهاک = ضحاک ماردوش) زاده میشود.

با توجه به بابلی (تازی – سامی نژاد) بودن ضحاک (مردوک) ، و ریشه مشترک اجداد ضحاک تازی با هوشنگ آریایی، که پدر هر دو فراوک بود، نتیجه میگیریم که این روایت با فرضیه جدیدِ ایرانی بودن سومریان و مهاجرت آنها از ارته (=شاید جیرفت) فرضیه ای درست است.

اما در خاور، افراسیاب و پدرش پشنگ، نسبشان به تور پسر فریدون میرسد.
ارجاسب شاه خیون (هونها – جد تورکها) نیز از نوادگان افراسیاب و به طبع ، از نوادگان تور پسر فریدون میباشد.

دیگر اینکه در مورد نژاد سکاییان با  توجه به ریشه پهلوانان سکایی نژاد و سکستانی چون رستم و گرشاسپ و رسیدن نژادشان به تهمورث و جمشید نواده هوشنگ ، آنها نیز در شمار ایرانیان قرار میگیرند.
چنانکه داریم گرشاسب پسر ثریته پسر شم (سام) پسر تورگ پسر شیدسپ پسر دوروشسپ پسر تور پسر جمشید پسر ویونگهان پسر انگهت پسر هوشنگ پسر فراوک پسر سیامک پسر مشیا.

پایان
عضویت
اطلاع از
guest

1 نظر
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
تبادل بنر و لوگو رایگان

سلام (برای اولین بار) وبلاگ MRM شــما را به تبادل بنر و لوگو ، دعـــــــوت مــی نمایـد جهـــــت تبادل بنر یا لوگو با مــــــا و سایر وبلاگ ها مــــی توانیـد کد زیر را در قســـمت تنظیمــــــــــــــــات وبلاگ خود کپی کـــرده سپس بنر خود را به همـــــــــــراه شرح مختصـــــــری از وبلاگتـان برای ما ارسال کنید تا بنر شما در تمام وبلاگ هـــــــــــــای عـضو قرار بگیرد . در ضمن در صورت نداشتن بنر ما به طـــــــــــور رایگان بنـــــــــــــر شما را طراحی خواهیم کرد . در این صورت دیگر نیازی به ارســـــــــــــال مشخصات از طریق ایمیل نیست و می توانیددر قسمت نظـــــــــرات شرح… مطالعه بیشتر »