چهار فیلم تاریخی درباره تاریخ روم باستان

۱-  کشف دو اسکلت چینی در قبرستان رومی هاباستان شناسان ۲۲ اسکلت از یک گورستان رومی در لندن را که بین قرن های دوم و چهارم به خاک سپرده شده اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و در بین آنها دو اسکلت از نژاد آسیایی پیدا کردند که ارتباط قوی بین چین و در آن زمان را می دهد.

۲-  کشف مقبره ای متعلق به در سوخته ایتالیا

شناسان فرانسوی از کشف یک آرامگاه که به نظر می رسد به دوره روم متعلق باشد در مرکز شهر پمپی در جنوب ایتالیا خبر دادند. مرکز شناسی ایتالیا می گوید، این مقبره متعلق به زنی بین ۳۵ تا ۴۰ ساله و احتمالا بسیار ثروتمند بوده است.

۳-  کشف سکه های دوره روم باستان در اسپانیا

کارگران در جنوب اسپانیا هنگام لوله کشی به گنجینه ای ۶۰۰ کیلوگرمی برخورد کردند که به گفته مقامات فرهنگی اسپانیا یکی از منحصر به فردترین اکتشافات تاریخی کشور است. به گفته مقامات موزه باستان شناسی در این کشف، ۱۹ کوزه پیدا شد که درون آنها هزاران سکه استفاده نشده با پوشش نقره و برنز قرار دارد. قدمت این سکه ها به پایان قرن چهارم باز می گردد

۴-  کشف خرابه های روم باستان در ایستگاه مترو

برای اولین بار خرابه های روم باستان در ایستگاه مترو توسط باستان شناسان کشف شد.

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن