چگونه یک وکیل ملکی خوب در تهران پیدا کنیم؟

در قانون ملک را به عنوان مال غیر منقول می‌شناسند که به معنای نوعی از دارایی است که قابلیت حمل ندارد؛ دارایی‌هایی مثل زمین، مغازه، ساختمان مسکونی، ساختمان تجاری، زمین کشاورزی، کارگاه صنعتی و …. همگی مال غیر منقول هستند. معمولاً امور ملکی شامل مشکلات حقوقی زیادی می‌شوند و انحصار وراثت آنها، معامله و حتی نگهداری و استفاده از آنها به توجه یک متخصص حقوقی احتیاج دارد. وکیل ملکی کسی است که می‌تواند از عهده چنین مواردی بر آید و به خوبی از شما در برابر مشکلات حقوقی و ملکی حفاظت کند.

وکیل ملکی کیست؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که وکیل ملکی کیست و چه تفاوتی با سایر وکلا دارد؟ همانطور که می‌دانید خرید و فروش و استفاده از املاک همیشه پرسود است و البته از حساسیت بالایی نیز برخوردار است؛ به طوری که ممکن است فرد در اثر یک اشتباه جزئی بخش مهمی از سرمایه خود را از دست بدهد. در صورتی که طرفین معاملات ملکی به تعهدات خود پایبند باشند یا اینکه ملک مورد نظر مشکل خاصی نداشته باشد، همه چیز درست است اما معمولاً ملک‌هایی که مشکل خاصی ندارند خیلی کم هستند!

با توجه به این که در قانون مواد زیادی وجود دارد و هر حوزه پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، اختیار وکیل متخصص بهترین کاری است که هر کس می‌تواند در مورد دعاوی حقوقی انجام دهد.

وکیل ملکی کسی است که در حوزه حقوق ملکی تخصص دارد و وظیفه دارد از حقوق موکل خود در مسائل مالی مربوط به ملک و دعاوی ملکی دادگاه دفاع کند. او باید هر کاری که می‌تواند برای موفقیت موکل در دعوای مد نظر انجام دهد و در هر جایی که نیاز بود وی را راهنمایی کند.

وکیل ملکی می‌تواند در حوزه ملک و مسائل مربوط به آن به شما کمک کند. این نوع وکیل در این زمینه تخصص و تجربه دارد و به قوانین این حوزه کاملاً آشناست. این وکیل می‌تواند به تسریع و تسهیل پرونده دعوی ملکی کمک کند و از بهترین مسیر برای کاهش هزینه‌های فرد استفاده کند. کم شدن ریسک شکست در دادگاه، تنظیم دادخواست مناسب، دادخواهی ایده‌آل و … از مزایای وکیل ملکی می‌باشد.

حوزه کاری وکیل ملکی

یک سری موضوعات خاص وجود دارند که وکیل ملکی به صورت تخصصی به آنها می‌پردازد و در واقع از وکیل دیگری نمی‌توان برای این مسئله استفاده کرد.

موضوعاتی مثل تنظیم سند رسمی، رفع مزاحمت از ملک، تقسیم مشاعات ملکی، افراز ملک، مطالبه اجاره، مطالبه خسارت، دریافت مجوز ساخت و ساز از شهرداری، ابطال قرارداد اجاره، حمایت از مستاجر، اجاره بها، الزام به پایان اخذ کار، مالیات بر ملک، خلع ید و تصرف عدوانی در حیطه تخصصی وکیل ملکی قرار دارند. البته مواردی که از آنها اسم بردیم تنها بخشی از حیطه کاری این نوع وکیل هستند.

 زمانی که که فرد با هر یک از این موارد مواجه شد باید در اولین قدم با یک وکیل معتبر تماس بگیرد. اما پیدا کردن یک وکیل ملکی حرفه‌ای و ایده آل ممکن است سخت باشد و حتی برای کسانی که اطلاعات کافی در این مورد ندارند، غیر ممکن باشد.

ویژگی‌های وکیل ملکی خوب

یک وکیل ملکی خوب قبل از هر کاری یک جلسه مشاوره تشکیل می‌دهد تا با موکل خود به صورت مفصل صحبت کند و با بررسی مفصل اسناد و مدارک، در صورت صلاح دانستن وکالت را می‌پذیرد. بهتر است برای اخذ وکیل مقداری صبر کنید، وکیل مورد نظر را بشناسید و در مورد حق الوکاله و موارد دیگر توافق کنید. وکیل بر حسب تخصص و تجربه خود می‌تواند به شما کمک کند و ویژگی‌های حاشیه‌ای مثل سن و جنسیت اصلاً قابل اعتنا نیست.

طبق بررسی‌های انجام شده و سوابق افراد در انتخاب وکیل، مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب شامل موارد زیر خواهد بود:

وکیل باید به روز باشد

قوانین هر روز دچا تغییر می‌شوند و رسیدگی به پرونده نیازمند اطلاع از جدیدترین قوانین است. در دعاوی ملکی ممکن است به علت پیچیدگی مسئله قوانین دچار تغییر شوند و اطلاع از جدیدترین قوانین به پیدا کردن راه حل کمک می‌کند. بنابراین یک وکیل خوب همیشه اطلاعات خود را به روز نگه می‌دارد.

وکیل باید امانت دار باشد

وکیل ملکی خوب باید رازها و اطلاعات مربوط به موکل خود را حفظ کند وحتی بعد از بسته شدن پرونده‌ها این امانت داری خود را حفظ کند. یک وکیل خوب نباید با طرف مقابل وارد زد و بند شود و صلاح موکل خود را در نظر بگیرد.

یک وکیل خوب واقعیات را در نظر می‌گیرد

در پرونده‌های ملکی راستگویی بسیار مهم است و یک وکیل خوب نباید با بلوف زدن موکل خود را فریب دهد. بنابراین در صورتی که متوجه این رفتار از وکیل خود شدید، بهتر است اقدام به تعویض کنید. یک وکیل ملکی خوب کم هزینه‌ترین و بهترین مسیر قانونی را توصیه می‌کند. وکیل خوب با بررسی اسناد و مدارک سعی می‌کند بهترین راه‌حل را پیدا کند تا موکلش کمترین آسیب را در مراحل دادرسی ببیند.

تجربه وکیل بسیار مهم است

در صورتی سوابق وکیل مشخص باشد و افراد مختلف آن را توصیه کنند، یعنی می‌توانید به آن وکیل اعتماد کنید. حوزه ملکی تخصصی و وکیل خوب برای موفقیت باید در این حوزه تخصص و تجربه لازم را داشته باشد.

مهارت سخنوری ابزار وکالت است

یک وکیل ملکی خوب باید بیان شیوا و قاطعی داشته باشد تا بتواند در جلسات رسیدگی به پرونده طرف مقابل خود را قانع کند. دادگاه محدودیت زمانی زیادی دارد و در صورتی که وکیل سخنور نباشد این مسئله ممکن است به یک مشکل تبدیل شود. مزیت این مهارت این است که در جلسات آشنایی به راحتی قابل تشخیص است.

دفتر وکالت میعاد عدالت با بهره گیری از تیم تخصصی خود می‌تواند بهترین مشاوره حقوقی را ارائه کند. این موسسه با بهترین وکلای

عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها