حمل گاوصندوق + نکاتی برای حمل و نقل گاوصندوق

نکاتی برای حمل و نقل گاوصندوق

وزن گاوصندوق را ارزیابی کنید

معمولا گاوصندوق های کوچک را می‌توان به راحتی حرکت داد؛ ولی بحث ما درباره گاوصندوق هایی است که هم اندازه یخچال هستند و وزن آنها هم از یخچالها بیشتر است! این گاوصندوق ها ضد آب، ضد ضربه و ضد آتش هستند؛ شما حتی نمی‌توانید آن را در همان محیط اولیه‌اش تکان دهید؛ چه برسد به اینکه بخواهید آن را جا به جا کنید.

۲. وسایل داخل گاوصندوق را خالی کنید

در مرحله بعدی باید هر وسیله‌ای که در داخل گاوصندوق دارید را خالی کنید؛ البته این موضوع باعث نمی‌شود که وزن گاوصندوق کم شود؛ بلکه هدف از این کار، آماده کردن گاوصندوق برای جا به جایی است. البته پیشنهاد می‌کنم که حمل گاوصندوق را به دست افراد ماهر بسپارید؛ افرادی که کارشان حمل و نقل گاوصندوق است و برای این کار آموزش دیدند؛ این افراد می‌توانند بدون اینکه به گاوصندوق شما آسیبی برسانند، آنرا جا به جا کنند.

۳. تجهیزات برای حمل گاوصندوق

وقتی یک وسیله سنگینی به مانند گاوصندوق، هیچ دستگیره‌ای نداشته باشد، پس برای جا به جا کردن آن باید از یکسری ابزارهای محرک خاص استفاده کنید. بهترین ابزار برای جا به جایی گاوصندوق استفاده از ابزار متحرکی است که دارای چرخ‌های متحرک باشند؛ چون غلتاندن آنها بر روی زمین بسیار راحت‌تر است. این ابزارها را می‌توانید از شرکتهای مختلف اجاره کنید و یا بخرید؛ ولی باید قبلش وزن و اندازه گاوصندوق را به آنها بگویید تا بهترین چرخ را به شما پیشنهاد بدهند.

4. برنامه ریزی کنید

۴. برنامه ریزی کنید

قبل از اینکه اقدام به جا به جایی گاوصندوق بکنید، باید کل مسیر خانه تا ماشین حمل نقل را بررسی کنید؛ حمل گاوصندوق یکی از مواردی است که تا وقتی از نحوه انجام آن ۱۰۰ درصد مطمئن نشدید، نباید دست به انجامش بزنید. راهرو، پله ها، اتاق‌های بین راه و تمامی مسیرها را با دقت بررسی کنید و یادتان باشد که به هیچ وجه عجله نکنید.

5. قرارگیری صحیح گاوصندوق بر روی چرخ

۵. قرارگیری صحیح گاوصندوق بر روی چرخ

در بالا گفتیم که چرخ متحرک، مهم‌ترین ابزار برای حمل و نقل گاوصندوق است که باعث می‌شود تا گاوصندوق شما رو به صورت ایمن جا به جا کند. ولی این به شرطی است که شما گاوصندوق را به شکل صحیح بر روی چرخ متحرک قرار دهید؛ چون همانطور که می‌دانید این گاوصندوقها، دارای وزن بسیار زیادی هستند و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند باعث از بین رفتن تعادل و آسیب دیدن گاوصندوق شود.

۶. گاوصندوق را با ماشین حمل جا به جا کنید

اگر شما قصد حمل و نقل گاوصندوق را دارید، باید حتما از وسایل نقلیه مربوط به حمل و نقل به مانند نیسان یا کامیون استفاده کنید. البته این مورد را توجه کنید که همه این کامیونها باید دارای رمپ بارگیری باشند. رمپ بارگیری یکی از لوازم ضروری برای جا به جایی ایمن ابزارهای سنگین به مانند گاوصندوق است.

حمل گاوصندوق یک کار دشوار و بسیار حساس است؛ به حدی اگر کسی قصد اسباب کشی داشته باشد، سعی می‌کند تا حمل و نقل گاوصندوق را تیمی بسپارد که در این کار مهارت و تجربه کافی را داشته باشد.

هزینه حمل گاوصندوق به عوامل زیادی بستگی دارد و هیچ وقت نرخ ثابتی برای آن نیست.

هزینه حمل گاوصندوق بستگی به تعداد کارگر، تعداد پله ها، مسیر مبدا تا مقصد، وزن، دستمزد، وسیله نقلیه جا به جایی گاوصندوق دارد؛ باز خود این موضوعات هم بستگی به عوامل مختلفی دارد.

مثلا تعداد کارگر بستگی به وزن و اندازه گاوصندوق دارد؛ مثلا برای جا به جایی گاوصندوق های هتلی، یک کارگر کافی است؛ ولی برای حمل گاوصندوق های بانکی و خزانه‌ای نیاز به هفت کارگر است

وسایل حمل و نقل گاو صندوق

وسیله حمل و نقل می‌تواند بر هزینه حمل گاوصندوق تاثیر بگذارد؛ درواقع این خودروها باید از یکسری شرایط خاصی برخوردار باشند؛ در ادامه به معرفی این وسایل حمل و نقل می‌پردازیم:

۱. جرثقیل

بعضی از شرکتها با جرثقیل اقدام به جا به جایی گاوصندوق می‌کنند؛ ولی در بعضی شرایط خاص، امکان استفاده از جرثقیل نیست.

مثلا اگر گاوصندوق شما در داخل آپارتمان باشد، چیجوری می‌خواهید آن را با جرثقیل جا به جا کنید؟ در این شرایط از روشهای جایگزین برای جا به جایی گاوصندوق استفاده می‌شود.

۲. نیسان

فکر نمی‌کنم کسی باشد که با کارایی نیسان آشنا نباشد؛ یکی از معروف‌ترین وسایل برای حمل و نقل اشیاء مختلف.

نیسان هم یکی از وسایلی است که می‌تواند به شما در حمل گاوصندوق کمک کند؛ ولی این مورد را به یاد داشته باشید که اگر گاوصندوق شما در منزل و یا شرکت باشد، باید اول آن را با کمک ریل جا به جا کنید و در نهایت برای حمل آن، از نیسان استفاده کنید.

۳. کامیون

معمولا در بین وسایل نقلیه که در بالا معرفی کردیم، از کامیون کمتر استفاده می‌شود؛ مگر در شرایطی خاص!

معمولا وقتی وزن گاوصندوق خیلی زیاد باشد و حمل آن با نیسان و یا وانت امکانپذیر نباشد، از کامیون استفاده می‌کنند.

برای حمل گاوصندوق خود می توانید به وب سایت https://sandoughbar.ir/ مراجعه نمایید یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

همین حالا با ما تماس بگیرید. حمل گاو صندوق با صندوق بار

Whatsapp Phone

۰۹۱۲۰۰۴۶۳۱۵

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها