آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی

اگر شما هم به فتوشاپ و کارهای گرافیکی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با آموزش تغییر چهره در فتوشاپ آشنا شوید، این مقاله برای شما است. در برخی موارد شما نیاز دارید تا نواقص موجود در چهره را به وسیله گوشی برطرف کنید؛ اما در برخی موارد نیز نیاز دارید تا کل چهره فرد را جابه‌جا کرده و چهره فرد دیگری را به جای آن قرار دهید. اگر می‌خواهید بتوانید این کار را با دقت و ظرافت بالایی انجام دهید، تا کسی متوجه آن نشود، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا می‌توان از فتوشاپ در گوشی استفاده کرد؟

اگر به سیستم کامپیوتری دسترسی ندارید، اصلا نیازی به نگرانی درباره استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ وجود ندارد. شرکت adobe که ارائه دهنده نرم‌افزار فتوشاپ است، نسخه‌هایی از این نرم‌افزار را برای نصب و اجرا بر روی گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد. Adobe photoshop express و adobe photoshop lightroom دو نسخه معروف از نرم‌افزار فتوشاپ است که شما می‌توانید آن‌ها را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. این دو نرم‌افزار امکانات اولیه و ویژگی‌های مهم نرم‌افزار فتوشاپ را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ اما به دلیل حجم پایین و نیاز به اجرا بر روی گوشی، قابلیت‌های پیشرفته فتوشاپ را ندارند. شما می‌توانید پس از دریافت آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی، یکی از این دو نسخه را بر روی موبایل خود نصب کنید و سپس طبق دستور‌العمل‌های داده شده به تغییر چهره و صورت در فتوشاپ بپردازید.

آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی در چند مرحله

جابه‌جایی و تغییر چهره در فتوشاپ و با استفاده از گوشی شاید کاری سخت به نظر برسد. اینکه شما بخواهید چهره فردی را در یک عکس به طور کامل تغییر دهید و چهره فرد دیگری را به جای آن قرار دهید، نیازمند این است که عکس‌هایی که می‌خواهید برای این کار استفاده کنید دارای ویژگی‌ها و خصوصیات مشابهی باشند. به طور مثال میزان روشنایی در دو عکس باید با هم برابر باشد و نیز حالت قرار گرفتن سر و صورت در دو عکس نباید تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشند.

پس اول دقت کنید که دو عکس داده شده دارای شرایط مشابهی باشند و سپس برای دریافت آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی با ما همراه شوید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دو عکس را در نرم افزار فتوشاپ گوشی خود باز کنید. مواظب باشید که حتما نسخه پشتیبانی از عکس‌ها را در محیط دیگری نگهداری کنید تا در صورت خرابی عکس‌ها دچار مشکل نشوید.

پس از آن نوبت به انتخاب تصویر چهره فرد می‌رسد. برای این کار می‌توانید از ابزار lasso در فتوشاپ استفاده کنید. همچنین استفاده از pen tool نیز برای این کار امکان‌پذیر است. با استفاده از این ابزارها می‌توانید چهره موردنظر را انتخاب و برش دهید.

پس از آن چهره انتخاب شده را کپی کنید و در مکان موردنظر از عکس اصلی روی چهره فرد دیگر paste کنید. حالا نوبت به تنظیم اندازه و موقعیت چهره جدید بر روی سر می‌شود. شما می‌توانید این کار را با ابزار free transform انجام دهید تا چهره جدید بر روی صورت دارای بیشترین تطابق شود. علاوه بر این نیاز است تا با استفاده از لایه‌های تنظیمی همچون levels، curves و color تنظیمات تصویر اصلی را در چهره جدید نیز لحاظ کنید. پس از آن، تصویر جدید ایجاد شده را ذخیره کنید تا تغییرات داده شده بر روی تصویر اعمال شوند.

این تنها یکی از راه‌ها برای آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی است. شما برای انجام این کار به صورت حرفه‌ای‌تر و بدون نقص‌تر نیاز دارید تا با ابزارها و تکنیک‌های مختلف فتوشاپ آشنا شوید و چهره هر کسی را که بخواهید در فتوشاپ تغییر دهید.

نرم‌افزارهای مختلف تغییر چهره در گوشی

اگر فکر می‌کنید که با توجه به مهارت‌ها و توانایی‌های ابتدایی درباره فتوشاپ، نمی‌توانید به تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی مطابق با مراحل داده شده بپردازید، باید بدانید که تغییر چهره در گوشی با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف امکان‌پذیر است. این نرم‌افزارها برخی از امکانات و ویژگی‌های مختلفی برای ویرایش چهره و تصاویر ارائه می‌دهند. در زیر، نمونه‌ای از نرم‌افزارهای تغییر چهره برای گوشی آورده شده است:

  1. FaceApp: این نرم‌افزار یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای تغییر چهره است که شما می‌توانید به کمک آن تغییراتی از جمله تغییر سن، جنسیت، افزودن لبخند، تغییر رنگ مو و بسیاری ویژگی‌های دیگر را در چهره خود ایجاد کنید.

  2. Snapseed: این نرم‌افزار نیز یک نرم‌افزار ویرایش عکس قدرتمند از Google است که بر روی گوشی تلفن همراه شما نصب می‌شود. اسنپ سید امکاناتی همچون تصحیح تصاویر و تغییرات چهره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

  3. YouCam Makeup: یوکم میکاپ از جمله نرم‌افزارهایی است که به ویژه برای ویرایش و آرایش چهره و صورت کاربرد دارد. شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار، آرایش چهره خود را تغییر دهید و افکت‌های آرایشی متنوعی را بر روی عکس‌های مختلف اعمال کنید.

  4. PicsArt: پیکس آرت یکی از نر‌م‌افزارهای ویرایش عکس است که امکانات فوق‌العاده‌ای را برای تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید به وسیله آن چهره موردنظر در عکس‌ها را به شکل دلخواه تغییر دهید.

شما با دریافت آموزش تغییر چهره در فتوشاپ با گوشی می‌توانید به تغییر یا ویرایش چهره در عکس بپردازید؛ اما اگر توانایی کار با نرم‌افزار قدرتمندی همچون فتوشاپ را ندارید، می‌توانید از نرم‌افزارهای معرفی شده در این بخش نیز برای تغییر چهره در تصاویر استفاده کنید.

بهترین دوره برای آموزش فتوشاپ

اگر به کارهای فتوشاپ و گرافیک علاقه‌مند هستید، بهتر است کمی جدی‌تر به آن فکر کنید و حتی درآمد خود را از این راه کسب کنید. شما می‌توانید در صورت تمایل به دریافت، بهترین دوره آموزش کامل فتوشاپ، به سایت رضا یزدان سر بزنید و از خدمات بی‌نظیر و دوره‌های آموزش فتوشاپ موجود در این سایت استفاده کنید تا بتوانید به راحتی به هر گونه تغییر و ویرایش عکس در نرم‌افزار فتوشاپ بپردازید.

منبع : مجله رضا یزدان

عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها