تاریخچه پیدایش تکنولوژی آنتن مرکزی ساختمان

تاریخچه هوشمندسازی ساختمان‌ها و نصب آنتن مرکزی، به قرن ۱۹ و اختراع کنترل از راه دور توسط نیکولا تسلا باز می‌گردد. اولین آنتن مرکزی، در سال ۱۹۲۸ توسط شرکت تلویزیونی RCA در شهر نیویورک ساخته شد که در بالای یک ساختمان بلند، نصب شده بود و سیگنال‌های تلویزیونی را از ایستگاه‌های اطراف دریافت می‌کرد و سپس، سیگنال‌ها از طریق یک سیستم کابل به تلویزیون‌های خانگی در ساختمان منتقل می‌شدند. اولین تلویزیون‌ها، با استفاده از آنتن‌های فردی برای دریافت امواج رادیویی از ایستگاه‌های تلویزیونی، کار می‌کردند. در ادامه مقاله، همراه ما باشید تا شما را با تعمیر آنتن مرکزی تلویزیون آشنا کنیم.

مشکلات رایج آنتن مرکزی

آنتن تلویزیون، یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم تلویزیونی است؛ چرا که اگر این وسیله به‌درستی کار نکند، ممکن است تصویر تلویزیون مبهم، قطع و وصل یا سیاه‌وسفید شود. این مشکلات می‌توانند به دلیل تنظیم نادرست آنتن، ضعف سیگنال، عدم دریافت سیگنال رنگ، آسیب به کابل آنتن یا قرارگرفتن ساختمان در پشت یک مانع ایجاد شوند. اگر با یکی از این مشکلات مواجه هستید، چند کار ساده برای عیب‌ یابی آنتن مرکزی تلویزیون می‌توانید انجام دهید؛ در غیر این صورت، باید به سراغ مراکز تعمیر آنتن مرکزی تلویزیون بروید؛ این اقدامات عبارت‌اند از:

 • ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون شما به‌درستی تنظیم شده است. کانال‌های تلویزیون را اسکن کنید و آن‌ها را پیدا کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به شکل صحیح به آنتن متصل شده است و سپس، کابل‌های آنتن را برای هرگونه آسیب یا سستی بررسی کنید.
 • اگر مطمئن نیستید که تلویزیون تنظیم یا متصل شده است، حتما از یک تکنسین کمک بگیرید؛ چرا که این فرد می‌تواند، تعمیر شبکه تلویزیونی شما را به‌خوبی انجام دهد. تنها به یاد داشته باشید که حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید تا از خرج هزینه‌های اضافی، در امان بمانید. این مراکز تعمیر تابلو روان و دیگر تعمیرات را نیز انجام می‌دهند.

تعمیر آنتن مرکزی تلویزیون

اگر پس از عیب ‌یابی آنتن مرکزی تلویزیون، متوجه شده‌اید که آنتن خراب است، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. تعمیرات آنتن مرکزی، مجموعه‌ اقداماتی است که برای رفع مشکلات این قطعه انجام می‌شود. این امور ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تعمیر یا تعویض کابل‌ها: کابل‌های آنتن می‌تواند در اثر استفاده طولانی‌مدت یا آسیب مکانیکی، صدمه ببینند. اگر کابل‌ها آسیب‌دیده باشند، باید تعویض شوند.
 • تنظیم مجدد آنتن: ممکن است آنتن شما به‌درستی تنظیم نشده باشد. اگر تصویر تلویزیون مبهم یا قطع و وصل می‌شود، شاید لازم باشد آنتن مجددا تنظیم شود.

 • تعمیر یا تعویض آنتن: اگر این قطعه آسیب‌دیده یا فرسوده شده باشد، احتمال دارد که به تعمیر آنتن مرکزی یا تعویض آن نیاز پیدا کنید.

علائم مشکلات شبکه تلویزیونی

تعمیر شبکه تلویزیونی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که توسط تکنسین‌های تلویزیون انجام می‌شود. آن‌ها برای رفع این مشکل، به بررسی تجهیزات و نرم‌افزار شبکه می‌پردازند و در صورت آسیب، این قطعات را تعمیر یا تعویض می‌کنند. علائم مشکلات شبکه تلویزیونی عبارت‌اند از:

 • مبهم یا قطع و وصل‌ شدن تصویر
 • قطع‌شدن صدا
 • پیدانکردن کانال‌ها
 • روشن‌نشدن تلویزیون

اگر با هر یک از این علائم مواجه هستید، ممکن است در شبکه تلویزیونی شما مشکلی وجود داشته باشد که در این شرایط، باید به مراکز تعمیر آنتن مرکزی مراجعه کنید.

انواع مشکلات شبکه تلویزیونی

شبکه تلویزیونی می‌تواند به دلایل مختلفی دچار اختلال شود، این مشکلات شامل موارد زیر می‌شود:

 • آسیب به تجهیزات شبکه: تجهیزات شبکه همچون: فرستنده‌ها، گیرنده‌ها و کابل‌ها ممکن است در اثر استفاده طولانی‌مدت یا آسیب مکانیکی خدشه‌دار شوند.
 • تنظیم نادرست شبکه: شبکه تلویزیونی می‌تواند به‌درستی تنظیم نشده باشد.
 • آسیب یا خطا در نرم‌افزار شبکه: احتمال دارد که نرم‌افزار شبکه در اثر آسیب یا خطا، دچار مشکل شود.
 • مشکلات محیطی: مشکلات محیطی نظیر: تداخل امواج رادیویی یا شرایط آب‌وهوایی می‌توانند بر کیفیت سیگنال شبکه، تأثیر بگذارند.

هزینه تعمیرات آنتن مرکزی و شبکه تلویزیونی

نرخ تعمیر آنتن مرکزی و شبکه تلویزیونی، به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان به‌صورت مختصر به موارد ذیل اشاره کرد:

 • نوع مشکل: نوع مشکلی که آنتن مرکزی شما دارد، می‌تواند هزینه تعمیرات را تغییر دهد.
 • محل: محل آنتن نیز بر نرخ تعمیرات تأثیر می‌گذارد.
 • مهارت تکنسین: مهارت تکنسینی که تعمیرات آنتن شما را انجام می‌دهد، بی‌شک در قیمت تعمیر آن مؤثر خواهد بود.

این نکته را به یاد داشته باشید که جهت این‌گونه تعمیرات، شما باید مراکز معتبر را پیدا کنید و از بین آن‌ها بر حسب تحقیقات خود، بهترین را انتخاب کنید. در زمان انتخاب مراکز تعمیر آنتن مرکزی، حتما به موارد ذیل توجه کنید:

 • سابقه و تجربه مرکز: اطمینان حاصل کنید که این مرکز، سابقه و تجربه خوبی را در این زمینه دارد.
 • مهارت و تجربه تکنسین‌ها: مطمئن شوید که تکنسین‌های آن مرکز، مهارت و تجربه کافی را برای حل مشکلات تلویزیون شما دارند.

برخی از این مراکز در تعمیرات آیفون تصویری هم فعالیت می‌کنند که شما به‌راحتی می‌توانید، در صورت مواجه‌شدن با مشکلات آیفون، به این مراکز مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، سعی داشتیم شما را با عیب‌یابی و تعمیرات آنتن مرکزی تلویزیون آشنا کنیم. حال می‌توانید باتوجه‌به نکات ذکر شده و برطرف‌نشدن مشکلات آنتن و تلویزیونتان، به مراکز تعمیر آنتن مرکزی مراجعه کنید.

عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها