کشف عجیب اما واقعی | جمجمه عجیب با قدمتی ۴۰ هزار ساله + عکس

اتفاقات زیادی وجود دارد که توضیح علمی ندارند، یکی از جالب‌ترین آن‌ها، فسیل‌ سر یک گاومیش کوهان دار امریکایی که به نظر می‌رسد «سوراخ گلوله» را درست در مرکز جمجمه دارد.

به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، کسانی که مخالف نظریه «سوراخ ناشی از گلوله» هستند بر این ایده تمرکز می کنند که ممکن است نوک نیزه باعث این اثر شده باشد، همان سلاح هایی که در حدود ۴۰۰۰۰ سال پیش برای شکار گاومیش کوهان دار و سایر حیوانات استفاده می شدند. مسئله این نظریه این است که سرعت نیزه به اندازه کافی قوی نیست که بتواند چنین سوراخ تمیزی ایجاد کند. اکثر فسیل‌هایی که کشف شده‌اند و توسط چنین سلاح‌های باستانی کشته شده‌اند دارای شکاف‌هایی روی جمجمه بوده‌اند، زیرا معروف است که جمجمه Auroch بسیار سخت‌تر است، بنابراین سوراخ کردن آن سخت‌تر است.

این نوع پدیده نه تنها در فسیل‌های حیوانات، بلکه بر روی جمجمه‌های برخی از اولین انسان‌های خردمند نیز دیده می‌شود. یکی از توضیحات عالی در مورد این جمجمه Kabwe است که به عنوان یکی از مهم ترین یافته های تاریخ مدرن در نظر گرفته می شود.

جمجمه Kabwe که معمولاً به عنوان جمجمه شکسته شناخته می شود، یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین فسیل های انسانی آفریقا است. این کشف در سال ۱۹۲۱ در کابوه، زامبیا (که قبلاً به عنوان تپه شکسته شناخته می شد) اتفاق افتاد و مدت ها موضوع تحقیق و بحث قابل توجهی در بین دیرینه‌شناسان بوده است. تصور می شود جمجمه Kabwe جمجمه یکی از اعضای اولیه گونه هومو هایدلبرگنسیس باشد و عمر آن حدود ۳۰۰۰۰۰ سال تخمین زده می شود. این جمجمه بزرگ با ظرفیت جمجمه ای معادل انسان امروزی تقریباً ۱۳۰۰ سانتی متر مکعب بوده‌است. استحکام جمجمه Kabwe که شامل برآمدگی های ابروهای بلند و فک بزرگ است، یکی از مشخص ترین ویژگی های آن است. به دلیل این ویژگی ها، برخی از کارشناسان معتقدند که این گونه متمایز به نام هومو رودزینسیس شناخته می شود. طیف وسیعی از رویکردها، از جمله سی‌تی اسکن و مدل‌سازی سه‌بعدی، برای مطالعه جمجمه Kabwe مورد استفاده قرار گرفته‌اند که داده‌های مربوط به آناتومی و تکامل آن را نشان می‌دهد. به عنوان یک فسیل مهم برای مطالعه تکامل اولیه نسل انسان در آفریقا در نظر گرفته می شود.
از سوی دیگر، جمجمه Kabwe موضوع مناقشه و بحث بوده است، به ویژه در مورد اینکه آیا این جمجمه گونه‌ای متفاوت را نشان می‌دهد یا فقط یک نمونه اولیه از هومو هایدلبرگنسیس است. برخی از دانشگاهیان همچنین صحت تاریخ جمجمه را مورد تردید قرار داده اند، که می تواند پیامدهایی برای موقعیت آن در درخت تکاملی انسان داشته باشد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، جمجمه نیز دارای یک سوراخ بسیار تمیز است. نکته جالب این است که علاوه بر سوراخ کاملاً شفاف، در طرف دیگر جمجمه، شکستگی واضحی از جمجمه وجود دارد که با آسیب ناشی از یک گلوله نشان داده می شود. هنگامی که گلوله وارد جمجمه می شود، تکه تکه می شود، بنابراین سوراخ بسیار بزرگتری در طرف دیگر ایجاد می شود یا استخوان به طور کامل، در این مورد، جمجمه خرد می شود. به طرز عجیبی، وجود این ویژگی‌های فوق‌العاده منحصربه‌فرد از توصیفات جمجمه Kabwe در صفحات مؤسسه اسمیتسونیان و موزه تاریخ طبیعی لندن حذف شده است، علی‌رغم این واقعیت که عکس‌های آن‌ها به وضوح سوراخ جمجمه را نشان می‌دهند.

منبع خبرآنلاین
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها