جاذبه های گردشگری جزیره پوکت

جاذبه های گردشگری جزیره پوکت

چرا پوکت به بهشت تایلند معروف است؟ جاذبه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی گردشگری جزیره پوکت اعم از: معماری وبناهای تاریخی، مجسمه‌های پرقدمت و همچنین طبیعت سرسبز و سواحلی با آب‌های زلال چشم هر بیننده‌ای را به خود خیر‌ه می‌کنند. اگر قصد سفر به جزیره تایلند را داشتید، حتما از بازدید جاذبه های حیرت آور پوکت غافل نشوید. در ادامه همراه ما باشید تا مناطق گردشگری جزیره پوکت را بیشتر بشناسید.

جاذبه های گردشگری جزیره پوکت

خلیج فانگ نا پوکت

در شمالی ترین قسمت پوکت خلیجی به وسعت ۴۰۰ کیلومتر مربع به نام خلیج فانگ نا پوکت قرار دارد. صخره های آهکی و آب های زمردین، این خلیج زیبا را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری جزیره پوکت تبدیل کرده است، تالاب ها وسواحل کوچک در این منطقه جلوه های زیبایی را برای گردشگران فراهم آورده‌اند و همچنین شما می‌توانید لذت قایق سواری را برای دیدن تمامی نقاط این خلیج زیبا تجربه کنید.

معبد وات چالونگ پوکت

تعداد ۲۹ معبد در پوکت وجود دارد، که از میان آن ها معبد چالونگ با ویژگی های منحصربه فردش از ارزشمندترین این معابد به شمار می رود، این معبد تاریخی در قرن ۱۹ ساخته شده است. سالانه هزاران گردشگر خارجی برای بازدید از معماری منحصربه فرد این معبد به تایلند می آیند.

خیابان دیباک

خیابان دیباک، جاده‌ای است که مستقیماً به سمت شمال جاده تالانگ (Thalang Road) کشیده شده است. فضای این خیابان نیز حاکی از گذشته شهر پوکت است – دیباک (dibuk) واژه تایلندی است که برای فلز قلع استفاده می‌شود. در این خیابان، مغازه‌های نساجی، مغازه‌های فروش آثار هنری و یک رستوران فرانسوی به نام دیباک (the Dibuk) وجود دارد. در قسمت جنوبی‌تر این خیابان، خیابان فانگ‌ نا (Phang Nga Road) قرار دارد که هتل آن آن (On On Hotel)، یکی از ساختمان‌های قدیمی شهر قدیمی پوکت نیز در این قسمت واقع شده است.

بهترین جزایر تایلند

پارک ملکه سیریکیت

این فضای سبز کوچک که نام کامل آن «سوآن‌چالِرم پارکیات Suanchalermprakiat» است، در سال ۲۰۰۴ به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد تولد ملکه تایلند ساخته شده است. این پارک مساحتی در حدود ۱۵ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است و دور تا دور آن را درختان احاطه کرده‌اند.

جاذبه های گردشگری جزیره پوکت

نتیجه گیری

اگر به دنبال هیجان و دیدن مناظر طبیعی بکر هستید قطعا سفر به تایلند و بازدید از جاذبه های حیرت آور جزیره پوکت بهترین گزینه برای گذراندن تعطیلات شماست.

منبع سفرمی
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات