تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟

تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟ آیا وجود این دو برای تمام مسافرت‌های خارج از کشور ضروری است؟ در واقع باید گفت این دو گزینه معنی بسیار نزدیکی به هم دارند. و گاهی اوقات افراد آن‌ها را به جای هم به کار می‌برند. اما در حین استفاده به متفاوت بودن کارایی و کاربرد آن‌ها پی می‌بریم . در این نوشته تاریخ ما قصد دارد به بررسی تفاوت ویزا با پاسپورت بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع با ما همراه باشید.

پاسپورت و ویژگی‌های آن

پاسپورت یک دفترچه‌ به  شکل شناسنامه است که براساس متعلق بودن به هر کشوری دارای رنگ‌های متفاوتی است. این مدرک در هنگام وارد شدن به کشورهای دیگر مانند شناسنامه، نشان‌دهنده‌ی هویت افراد است. پاسپورت شامل برگه‌هایی است که مانند مهر کردن انتخابات، باید از سوی مسئولین مربوطه در داخل و یا خارج از کشور مهر شوند.

ویزا و ویژگی‌های آن

ویزا در اصل یک دفترچه‌ی کوچک است که مهم‌ترین دلیل حضور شما را در کشور مقصد نشان می‌دهد. در واقع برخی از کشورها برای تایید ورود اطباع خارجی علاوه بر پاسپورت از افراد ویزا نیز مطالبه می‌کنند چرا که می‌خواهند، علت حضور افراد مختلف را در کشورشان بدانند. ویزا برای تمام افراد، یک کاربرد دارد اما بسته به مقصودات مسافران از مسافرت خود انواع مختلفی دارند، برای مثال ویزای تحصیلی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج را دارند، ویزای گردشگری برای کسانی که قصد دارند از کشورهای دیگر بازدید کنند و یا ویزای تجاری، برای تجارت افراد در دیگر کشورها، صادر می‌شود.

چگونه یک سفر هوایی آرام و لذت بخش را تجربه کنیم؟

تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟

برای پاسخ به ابن که تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟  باید گفت هر دو این مدارک دارای تاریخ صدور و انقضا هستند اما مدت اعتبارشان با یکدیگر متفاوت است.  حتی میان پاسپورت های کشورها نیز این مدت اعتبار متفاوت است. برای مثال؛ بعضی پاسپورت ها از مدت اعتبار ۳ ماهه برخوردار هستند و گاهی پیش می آید که همین پاسپورت طول مدت اعتبارش در کشوری دیگر به ۴ سال هم می رسد.

تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟

لازم به ذکر است که قبل از شروع هر سفری و پرداخت هر هزینه ای، از مدت زمان اعتبار باقی مانده پاسپورت خود باخبر شوید. از این که پاسپورت تان به روز است و دارای اعتبار مطمئن شوید تا در هنگام سفر مشکلی برای تان به وجود نیاید. پاسپورت ها تا جایی قابل اعتبار هستند که اگر به همراه آن به کشورهایی که قوانین و قراردادهایی بسته شده با کشور شما دارند بروید، می توانید به اعتبار پاسپورت تان به راحتی از گواهینامه کشور خودتان نیز در کشور مقصد استفاده کنید.

نتیجه گیری

در مطالب فوق سعی کردیم سوال تفاوت ویزا با پاسپورت چیست؟ را به بهترین شکل پاسخ دهیم، در واقع پاسپورت دفترچه‌ ‌ایست که افراد در سفرهای خارج از کشور باید آن را به عنوان نشان هویت، به همراه داشته باشند. طبق قوانین و مقررات، افراد برای ورود به مرز برخی از کشورها، علاوه بر پاسپورت، باید ویزا داشته باشند. در واقع ویزا عمده‌ترین دلیل حضور افراد را به کشورهای دیگر نشان می‌دهد.

منبع الی گشت
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات