تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

خرابه های مایا در تولوم

بازدید از خرابه های قدیمی مایان در تولام هنگامی که شما به  Tulum به تعطیلات می روید، واجب است. این یک سفر عالی است برای سرک کشی به تاریخ و فعالیت ها بدون اینکه  تلاش زیادی کنید یا مجبور باشید چشم از ساحل و دریا بردارید. این مکان در اوایل قرن بیستم ساخته شده است و در سالهای اولیه یک شهرساحلی و در اوج شکوفایی اش یک شهر تجاری بوده و تنها شهر مایان در ساحل ساخته شده است.

خرابه های مایا در تولوم

صخره های زیبا و صخره ای که مشرف به دریای کارائیب فیروزه ای هستند، با یک ساحل کوچک، خرابه ها شما را به یاد این مساله می اندازد  که قرنها پیش زندگی دراینجا چگونه بوده است. که شما در هر کجای تولوم که باشید دسترسی به  خرابه ها با ماشین، تاکسی و مخصوصا با دوچرخه راحت هستند. شما حتی می توانید از هتل تا آنجا قدم بزنید ، اما مطمئن شوید که مقدار زیادی از آب ،کرم ضد آفتاب و کلاه به همرا داشته باشید چون هوای آنجا خیلی گرم است.

خرابه های مایا در تولوم

هزینه ورود به سایت حدود ۶۴ پزو (حدود ۴ دلار) است و شما باید پزو داشته باشید زیرا کارت های اعتباری را قبول ندارند و پرداخت پول به دلار ممکن است معامله ای بد برای شما باشد. اگر می خواهید بیشتر در مورد تاریخ این مکان بیشتر بدانید، باید یک تور راهنما را در نظر بگیرید چون هیچ وجه اطلاعات یا توضیحات وجود ندارد. اما اگر شما تصمیم به، شنا و عکس گرفتن دارید، بدون راهنما هم روز خوبی خواهید داشت.

خرابه های مایا در تولوم

ما حدود ۱.۵ ساعت در اطراف حرکت کردیم و دوربین ما را سرگرم خودش کرد. متأسفانه دریا کاملا طوفانی بود، بنابراین ما نمیتوانستیم شنا کنیم، اما بله، می توانید تمام روز را کنار ساحل باشید. در کل وقتی در تولوم هستید حتما سری به اینجا بزنید.

 

ترجمه: زهرا طاهری

منبع: www.afar.com

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن