کشف مقبره‌ گلادیاتورهای رومی

گروهی از باستان‌شناسان به بقایای جا مانده از مقبره‌های گلادیاتورهای رومی نیز دست‌ یافتند.

به گزارش انشنت اوریجینز، گروهی از باستان‌شناسان در حین کاوش داخل و اطراف یک آمفی‌تئاتر رومی باستانی، مقبره‌های گلادیاتورهای رومی را هم کشف کردند.

 در شهر باستانی «آناوارزا» (در منطقه آدانا، ‌ حوالی جنوب ترکیه) این اکتشاف صورت گرفته است. در این شهر باستانی، سکونتگاه تمدن‌های مختلفی از یونان باستان تا امپراتوری عثمانی را در خود جای داده است.

 

 

در چند سال اخیر گروه‌های مختلف باستان‌شناسان مشغول حفاری در آمفی‌تئاتر و این شهر باستانی بوده‌اند. کاوش های  اخیر در این محوطه به سرپرستی دکتر «گولشن» از دانشگاه «چوکورا» ‌ نیز انجام شده است. «گولشن» ‌ به خبرگزاری «آناتولی» ‌ هم گفته است: «مقبره‌های گلادیاتورهای را به همراه همکارانم در بخش جنوبی این محوطه باستان‌شناسی و در نزدیکی آمفی‌تئاتر کشف کردیم. گمان می‌رود در این مکان گلادیاتورها با یکدیگر مبارزه کرده باشند.

 

 

با این‌که مقبره گلادیاتورهای این شهر باستانی شناسایی شده است، اما هنوز هم اسکلت‌های این گلادیاتورها هم کشف نشده است و نیز انتظار می‌رود با ادامه کاوش‌ها در این منطقه اسکلت این افراد نیز کشف شود.

از سال ۲۰۱۴ کاوش در این محوطه آغاز شده است و محققان هم از آن زمان تاکنون مجسمه‌های سنگی الهه‌های یونان باستان و چند موزائیک و چند اثر تاریخی دیگر را هم کشف کرده‌اند.

 

 

بنابر گزارش باستان‌شناسان، این شهر باستانی قدیمی‌ترین و اولین خیابان جهان را در خود جای داده است. این خیابان به طول ۲۷۰۰ متر و ۳۴ متر عرض ساخته شده است.

منبع دنیای اقتصاد
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها