f بنای تاریخی معابد آنگکور وات (Angkor Wat) - تاریخ ما
تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بنای تاریخی معابد آنگکور وات (Angkor Wat)

معابد آنگکور وات (Angkor Wat)

بنای تاریخی معابد آنگکور وات (Angkor Wat)

وسعت این بنای تاریخی در حدود ۲۰۰ هکتار بوده و معنای لغوی نام آن نیز شهر معبد () است. این بنای تاریخی در داخل واقع شده است. شهری که به عنوان پایتخت () شناخته می‌شود. اما این روزها این شهر نیز در جریان زندگی مدرن امروزی تغییر شکل داده و نمایی متفاوت یافته است.

همچنین در همین تالار تصاویری پیچیده از مردمانی سوار بر اسب وجود دارد که بین دو سازه در حال حرکتند، بناهایی که به ظاهر معبد هستند.

این دو دیوار نگاره به تازگی و با بررسی دیوارها با لیزر کشف شده‌اند. این معبد است و را می‌توان در آن مشاهده نمود. انگکور وات که اصلی‌ترین است، نشان ملی آن کشور نیز به‌شمار می‌آید و طرح آن بر روی پرچم نیز نقش بسته است.

آنگکور وات یکی از نامزدهای کسب نیز بوده است. آنگکور وات نمونه‌ای عالی از معماری کلاسیک خمرها می باشد.
بنای تاریخی معابد آنگکور وات (Angkor Wat)

با آغاز قرن دوازدهم، معماران خمری به تدریج اعتماد به نفس خود را در کار با ماسه‌ و سنگ (به جای خشت و آجر) به عنوان مصالح اصلی ساخت بنا بازمی‌یافتند.اطراف این معبد توسط خندقی احاطه شده است که ۲۰۰ متر پهنا و ۴ متر عمق دارد. در فصول بارانی نمای این عمارت انسان را مسحور خود می‌کند.

خندق بزرگ پر از آب دورتادور آن را به جزیره‌ای در وسط یک اقیانوس بزرگ تبدیل کرده است. این خندق محوطه‌ای در حدود ۵ کیلومتر را در محاصره‌ی خود گرفته است. خندق فوق وظیفه‌ی خطیر محافظت از معبد را برعهده داشته است.

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن