همه عالم تن است و ایران دل

nezam-shaer

همه عالم تن است و ایران؟ دل
نیست گوینده زین قیاس خجل
چون که ایران دل زمین باشد
دل ز تن به بود یقین باشد

(از هفت پیکر نظامی)

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
9 Comments
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ببهبهبه

لطفا معنی شعر را بگویید

مجتبی یوسفی

زاپنیا میگن:یه روز خدا داشته دور زمین میچرخیده به هر جایی که میرسیده یه جیزی از کیسش درمیاورده و تو اون کشور مینداخته وقتی که به ایران میرسه یدفه کیسش سوراخ میشه و هر جی داشته میریزه تو ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینارو گفتم که بدونید تو چه بهشتی دارید زندگی میکنید پس حسابی قدرشو بدونید…
کوچیک همه ایرانیای پاک(مجتبی)

امید

این چیز هایی که خدای ژاپنی ها تو ایران ریخته الان دیگه ازش هیچی نمونده چون همشو ستمگرهای مومن نما بردن

سرباز كوروش كبیر

اهورا داند که اگر ایران نبود چه بر سر عالم می امد عالم تن! ایران جان*روح*نفس *عشق و اتش است و بس
زنده باشی تا ابد ای ایرانم ای وطنم

خشایار رستمی
امتیاز :
     

کسی که میهن دوستی ندارد باید به دینش شک کرد.

هدیه یوسفی

ایران بهتر ازعالم نیست که قسمتی از آن است . ولی وقتی در دل جای گرفت بهتر از ان است . این در مورد همه کشورها صدق میکنه که در آنصورت عالم همه دل است .

نیما

اهمیت این شعر در این نیست که یک نقر با شور و شوغ احساس اش رو به کشور اش بیان کرده اهمیت اون اینه که یک شاعر که در مرز های یک سرزمین زندگی میکرده که چند صد سال بوده دیگه ایران خونده نمیشده و به اون میگفتن عراق عجم این شعر رو سروده و …

هدیه یوسفی

ایران لزوما بهتر از عالم نیست که قسمتی از آن است .ولی وقتی در دل جای گرفت آنوقت بهتراز ان است .این برای همه کشورهای دنیا صدق میکنه که در آن صورت همه عالم دل است .

علیرضا

باسلام، جناب اقای انی کاظمی عزیز خواستم بدینوسیله از شما دوست عزیز تشکر و قدردانی بنمایم .. من سالهاست ک از سایت بینظیر شما استفاده و بهره های فراوان برده ام.. کار بزرگ و ارزشمندی را ارائه میدهید .. امیدوارم پیوسته سلامت و برقرار باشید و ب این فعالیت بینظیر ادامه بدهید.. در ضمن اگر مقدور بود کتاب روضه الصفا و رمان پدران و پسران تورگنیف را در دسترس علاقمندان قرار بدهید.. درود و سپاس بیکران ..