تاریخچه « کوای زی»، چوب غذاخوری مردم چین

حتما شما هم چوبی را که چینی‌ها با آن غذا می‌حورند را دیده‌اید اما ‌دانید که اسم آن « کوای زی » می‌باشد. این چوب برای غذاخوردن در کشورهایی چون چین،ژاپن و برخی کشورهای شرق آسیا استفاده می‌شود.

 

تاریخچه « کوای زی»،  چوب غذاخوری مردم چین

آنطور که آمارها می‌دهد، نحوه‌ی غذا خوردن در جهان سه روش است که حدود ۴۰ درصد از جهان با استفاده از دست غذا می‌خورند. حدود ۳۰ درصد از کارد و چنگال استفاده کرده و ۳۰ درصد نیز از کوای زی استفاده می‌کنند. ” کوای زی ” از اختراعات چینیان است . در دوران ” شان ” در بیش از ۳۰۰۰ سال قبل ، مردم استفاده از چوبهای غذاخوری را آغاز کردند . اما در آن زمان این چوب ها ” کوای زی ” نامیده نمی شد .

در کتب آمده است که در گذشته مردم جنوب رودخانه یانگ تسه آن را « جو» می‌نامیدند. کلمه‌ی جو با کلمه‌ی ایستادن به یک شکل تلفظ می‌شود. به همین خاطر کشتیرانان رودخانه از این اسم متنفر بودند لذا این چوب را « کوای» نامیدند که به معنی تند است. حدود قرن ۱۰ میلادی بود که مردم در دوران حکومت سون ، به کلمه‌ی کوای، «زی» را اضافه کردند. زی ب معنی بامبو بوده و این چوب هم از بامبو درست شده است.

اما در رابطه با نحوه‌ی اختراع این وسیله، عده‌ای باور دارند که در روزگار بسیار ، وقتی مردم غذایی را برشته می‌کردند، با استفاده از شاخه های درخت بامبو آن را می‌خوردند و با این روش دیگر دست هایشان نمی سوخت.

همچنین بخوانید:  نخستین حکومت سلسله‌ای در چین چه نام داشت؟

 

تاریخچه « کوای زی»،  چوب غذاخوری مردم چین

گاهی بالای کوای زی را با نقره خاتم کاری می‌کردند تا با استفاده از آن سمی بودن غذا تشخیص داده شود. در برخی از روستاهای چین، در شب ازدواج، اقوام نزدیک عروس و داماد از پنجره به داخل اتاق کوای زی پرتاب می‌کردند تا زودتر صاحب فرزند شوند.
با این که این وسیله دو چوب است اما همیشه توجه خارجی ها به مهارت مردم چین در استفاده از آن جلب شده است. . در کشورهای حتی ” مرکز آموزش مهارت استفاده از کوای زی ” تاسیس شده است .

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن