تله‌های اهرام مصر

تله‌های اهرام مصر

 

اهرام سه‌گانه مصر که جزء هفتگانه به حساب می‌آید، یکی از پیچیده ترین سازه های مثلثی شگفت انگیز در است . در داخل اهرام باستان انواع قبرها و مقبره های فراعنه وجود دارد که پس از مرگ انها را داخل اهرام دفن میکردند . برای محافظت از این مقبره ها و گنیجنه ها و دفینه ها از انواع تله های مکانیکی و فیزیکی و تله های ویروسی استفاده میکردند تا کسی نتواند از این مقبره ها و اهرام سرقت و دزدی کند . در ادامه مطلب با انواع تله ها و طلسمات مرگبار در اهارم باستان آشنا خواهید شد .

 

تله‌های اهرام مصر

 

یکی از دانشمندان و محققین سرشناس در حوزه مصر باستان به نام ماریت طی تحقیقات گسترده خود فهمید که متوقف کردن غارتگریهایی که از زمان خود فراعنه در مصر ادامه داشت کار ساده ای نبود.بندرت گورهایی یافت می شد که توسط دزدان به آن نقبی زده باشد حال آنکه سازنده گان این مقبره ها کلیه احتیاط های لازم را برای حفاظت از این آرامگاههای را بخرج داده بودند.احتیاط های آنها شامل این موارد می گردید:

بکارگیری زبانه های قفلی
دالانهای انحرافی
دریچه های سنگی کشویی

و هم چنین وجود تله هایی که هنگامی که سارقین اقدام به حفر گور جهت دزدیدن مومیایی میکردند، بر روی سرشان فرو می‌ریخت .یک نمونه وحشتناک از این تله ها توسط یک باستان شناس فرانسوی در کتابش نوشته شده است.هنگام کار در یک مقبره یک جفت بازو را مشاهده کردم که بر روی تابوت ویران شده افتاده بود.صاحب دستهای قطع شده بخاطر جراحات وارده در همان مقبره جان سپرده و استخوانهای او در کنار تابوت قرار داشتند.این باستان شناس بر این گمان است که دزد در حالیکه قصد بلند کردن جسد مومیایی را از داخل تابوت داشته است سقف فرو ریخته و سنگ بزرگ و برنایی ضمن قطع هر دو بازوی او سبب مرگ او گردیده است.
به علاوه تمامی افرادی که اقدام به کشف و یافتن مومیایی ها می‌کردند، چندین روز بعد جان خودشان را از دست داده بودند در پژوهشها مشخص گردید که در بدنهایشان ویروسی وجود داشته که موجب تورم مجار تنفس و تب های شدیدی می شده همچنین با تحقیق در مورد این بیماری در مرکز میکروب شناسی برخی ویروس های خطرناک را تشخیص داده شده بود که موجب ناخوشی های گوناگون است که در بین آنها ویروس آپسوژینوس نپژر۷مشاهده شد که این ویروس می تواند در درون مومیایی ها و مقابر و اهرام حدود حداقل سه تا چهار هزار سال زنده بماند .

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن