راز سنگ های کارناک

راز سنگ های کارناک

 

 

در مجاورت دهکده فرانسوی کارناک در کشور ( یک استان تاریخی و یک منطقه فرهنگی در است که به «بریتانیای صغیر» یا «» در مقابل نیز معروف است) بیش از ۳۰۰۰ سنگ جدا از هم که به تنهایی یا گروهی، در زمین فرو رفته اند، دیده می شوند. به طور کلی تصور می شود که این سنگ ها در (Neolithic) یعنی در سال های ۴۵۰۰ تا ۲۰۰۰ قبل از میلاد نصب شده اند اما هیچ کس نمی داند چرا؟

 

محبوب ترین نظریه این است که این سنگ ها به ستاره شناسی ربط دارند و احتمالا به عنوان تقویم و رصدخانه عمل می کردند تا کشیشان حوادث نجومی مانند خورشیدگرفتگی یا ماه گرفتگی را با استفاده از آنها پیش بینی کنند.

نظریه دیگری هم هست مبنی بر این که این سنگ ها به عنوان نمادی از احترام به درگذشتگان نصب شده اند. ضمن این که در های محلی آمده است که این سنگ ها بقایای هستند که با جادوی به سنگ تبدیل شده اند. (Merlin جادوگر مشهور افسانه ای انگلیس هم عصر در دوره ناشناخته ای از سده های ششم تا شانزدهم است.)

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن