تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تاریخ شهر قصبه

تاریخ شهر قصبه
امتداد که روی تپه ساخته شده به دریا می رسد. در طول مبارزات مردم برای استقلال این منطقه مرکز حوادث و شورش ها بود. برای گردشگران این بخش شهر بسیار پیچ در پیچ و گیج کننده است و کوچه های بن بست آن می تواند شما را برای ساعت ها گرفتار کند. با وجود این نگران نباشید اگر در این خیابان های تو در تو خود را گم شده یافتید کافی است به سمت دریا حرکت کنید تا بار دیگر از اول بتوانید مسیر را بشناسید. قصبه بخش سنتی را شامل می شود. در سال ۱۹۹۲ یونسکو این منطقه را جزو میراث فرهنگی جهانی اعلام کرد.
در شما می توایند به بازدید از بقایای ارگ تاریخی، مسجد قدیمی، و همچنین بقایای سنتی ساختار شهر که با ریشه های جامعه پیوند دارد بروید. قصبه الجزایر روی خرابه های شهری قدیمی ساخته شده و به دو بخش بالا و پایین تقسیم می شود. در سال ۱۸۳۹ که اشغال فرانسه آغاز شد فرمانداران فرانسوی به این منطقه آمدند. در حقیقت قبل از ورود نیروهای فرانسوی به این منطقه آمدند. در حقیقت قبل از ورود نیروهای فرانسوی این منطقه دارای ۱۶۶ ساختمان مذهبی بود که شامل ۱۳ مسجد جامع، ۱۰۹ مسجد، ۳۲ مقبره و ۱۲ مدرسه مذهبی می شد
اما متاسفانه در طول دوران اشغال بسیاری از این بناها از بین رفت تا اینکه در سال ۱۸۶۲ تنها ۹ مسجد جامع، ۱۹ مسجد، ۱۵ مقبره و پنج مدرسه مذهبی بر جای مانده بود. برخی از ساختمان های مذهبی تغییر کاربری دادند و تبدیل به ساختمان های نظامی و حتی کلیسا شدند. این مسائل اما خشم و نارضایتی مردم را دامن زد و همان طور که اشاره شد کسبه این منطقه نقش مهمی در مبارزات استقلال طلبی الجزایر بازی کردند. ساختار و کوچه های درهم تنیده این منطقه نیروهای اشغالگر را فلج کرد و نقش مهمی در پیروزی جنبش استقلال طلبانه بازی کرد. امروز این مدینه که قلب تپنده شهر است از جمعیت زیاد و عدم مدیریت صحیح رنج می برد.

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن