پل افسانه ای میمون ها

در حماسه هندی رامایانا، که چند هزار سال پیش نوشته شده، از پلی صحبت می‌شود که و سریلانکا را به هم متصل می‌کند. این شعر حماسی نزدیک به ۲۴۰۰۰ بیت دارد و در مورد و تلاش او برای نجات ربوده شده اش سیتا از ، راوانا، سریلانکا است. راما، مجبور شد از تاج و تخت چشم پوشی کند و چهارده سال تبعید شد. در مدت اقامتش در جنگل، همسرش سیتا همسرش سیتا ربوده و سریلانکا شد. راما ارتشی از میمون‌ها تشکیل داد و آن‌ها را به سوی سریلانکا رهبری کرد و توانست راوانا را شکست داده و با همسرش به خانه برگردد و تاج شاهی بر سر بگذارد.
در این داستان، وقتی ارتش راما به اقیانوسی می‌رسند که جزیره سریلانکا در آن قرار دارد، میمون‌ها با نوشتن نام راما روی سنگ و پرتاب آن در دریا یک پل می‌سازند. طبق این افسانه، سنگ‌ها در دریا غرق نمی‌شوند، زیرا نام راما روی آن‌ها نوشته شده است. اگر به تصاویر ماهواره‌ای امروزی این منطقه نگاه کنید، متوجه یک نوار ضعیف بین این دو کشور می‌شوید. این پل حدود ۵۰ کیلومتر طول دارد و بیشتر آن امروز زیر آب رفته است. این جاده از قرن پانزدهم وجود داشته است.
پل افسانه ای میمون ها
پل افسانه ای میمون ها
پل افسانه ای میمون ها
پل افسانه ای میمون ها

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن