اجبار به ازدواج با محارم در دین زرتشتی

در فتوای بیستم از مجموعه فتاوی موبد آذرفرنبغ فرخزادان از او سؤال شده است که اگر دختر یا خواهر مردی به ازدواج با او رضایت و موافقت نداشته باشند، آیا مرد می‌تواند به زور آنان را زن خود کند؟ موبد پاسخ می‌دهد که مرد را نمی‌توان وادار به ازدواج کرد ولی زن را می‌توان به زور وادار کرد. بخصوص اگر خواهر یا دختر باشد که هم می‌توان آنان را به زور به زنی گرفت و هم ثواب ازدواج با محارم را دارد.

برای آگاهی بیشتر بنگرید به متن پهلوی: روایت آذرفرنبغ فرخزادان، ترجمه حسن رضائی باغ‌بیدی، تهران، ۱۳۸۴، صفحه ۱۶.

عضویت
اطلاع از
guest

7 نظرات
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
arash

من تا امروز یکی از خواننده های سایتتون بودم به خاطر اینکه به تاریخ علاقه مند بودم ولی متاسفانه شما با آوردن مطالبی از دوران زوال اخلاقی موبدان زرتشتی در دوران ساسانیان و نسبت دادن اون به مردم ایران و گذشتگان تلاش بر تخریب دارید دارید دقیقن حرفهای دشمنان مردم ایران رو گسترش میدید
براتون متاسفم دوست من

یاشار

۱- همه فرهنگها با گذر زمان تکمیل شدن، در ادیان ابراهیمی قبل از حضرت موسی هم ازدواج با محارم هست و در کتب عهد عتیق وجود داره ۲- ربطی به دشمنی و دوستی با ایران نداره. انتظار نداریم که ۲۰۰۰ سال پیش با استاندارد قرن ۲۱ زندگی کنیم ۳- مساله ازدواج با محارم و ثوابش در وبسایت ایرانیکا هم آمده و با گوگل کردن کلمه xwēdōdah میتونید اطلاعات بیشتری پیدا کنید ۴- ازدواج با محارم فقط در زمان ساسانی و بخاطر زوال اخلاقی موبدان نبوده. پروشات و داریوش دوم خواهر و برادر بودن. مساله ازدواج با محارم در کتاب کریستن… مطالعه بیشتر »

هیرش

شما قصد تخریب آیین زرتشت را دارید ولی خوب میدانید با این شبهه افکنی ها و دروغ هاییی که در اصل مربوط به بزرگان دین خودتان می باشد و نسبت دادن اون به دین زرتشت نمیتوانید از ارزش این دین کم کنید.
این را بدانید مردم ما و شمارا قضاوت خواهند کرد.

اهورا

این واقعا درست نیست که این سخنان رابه زرتشت اسپنتمان می چسبانید ونیداد قبل از زرتشت بوده که جزعی از اوستا میباشد تنها سرودهای زرتشت اسپنتمان گاتها می باشد شما ها قصد در تخریب ایین پاک زرتشتی دارید شما جزعی از ایران ستیزان وتازیان هستید

offer

با سلام ؛ به این سایت هم بروید برای گفت و گو با زرتشتیان است و خیلی میتواند مفید باشد:
http://www.raherasti.ir
سایت پر محتوایی است .

لاله

توبه استغفرالله. خاک بر سر کسانی دینشان. ازدواج بامحارم را قبول دارد. شیطان هستن