فرضیه قوم مایا در مورد برخورد جرمی به زمین درست است؟

در مورد برخورد جرمی به زمین درست است؟

فرضیه قوم مایا در مورد برخورد جرمی به زمین درست است؟

یکی از چهار اصلی مرکزی می باشد. که دستاوردهایی نیز در زمینه ی نجوم داشتند. که می توان از آن جمله به دو سنگ دندانه دار خمیده که در میان خود استوانه ای را می گرداندند اشاره کرد که با همان اندازه ی دندانه ها دستگاه تبدیل سال خورشیدی و قمری را تشکیل می داد. هنگام پیدا کردن این ابزار از ساخت آن ۱۵۰۰ سال می گذشت. و خطای آن تنها ۳۰ ثانیه بود. تمدن مایاها در مکزیک دارای رصدخانه های دقیقی نیز بوده اند. اما در پاسخ به سوال باید بگوییم که تا اندکی بیشتر از ۱۰ سال دیگر ممکن است ، ماشاهد وقوع یک انفجار عظیم در سیاره خودمان باشیم.
ستاره شناسان هشدار داده اند که یک تخته سنگ سرگردان (استرِِیید) به سوی زمین در حرکت است و ممکن است در سال ۲۰۱۴ به زمین برخورد کند.
فرضیه قوم مایا در مورد برخورد جرمی به زمین درست است؟
جالب آنکه زمان برخورد محاسبه شده درست مصادف با نوروز سال ۱۳۹۳ شمسی خواهد بود! هر چند ستاره شناسان برای کاهش نگرانی ساکنان کره خاکی، اعلام کرده اند که احتمال برخورد این تخته سنگ عظیم به کره ما، یک در ۹۰۰۰۰۰ است! ولی با این همه جالب است که بدانید در صورت برخورد، شدت آن بیشتر از ۲۰۰۰۰۰۰۰ بمب اتم خواهد بود.
جالب آنکه این تخته سنگ سرگردان ، از زمان تشکیل منظومه خورشیدی ۵/۴ میلیارد سال پیش بر جای مانده و بیشتر آنها در مکانی میان مریخ و مشتری در مداری که کمربند استروییدها نامیده می شوند درحال گردش هستند. این سنگ های عظیم و سرگردان به خاطر جاذبه ستاره های دنباله دار یا سایر سیارات ممکن است هر از گاهی از مدار خود خارج شده و به سوی زمین حرکت کنند. نام این تخته سنگ عظیم و سرگردان فضایی ۲۰۰۳ QQ۴۷ است.

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
محمدامین
مهمان
محمدامین

سلام.لطفا درباره ی برخوردجرمی فضایی به زمین بیشترتحقیق کنیدوبدانیدکه اقو م مایا در محاسباتشان بسیاردقیق بوده اند