تاریخچه جشن آب در تایلند

 

سالانه جشن‌ها و مراسم‌های زیادی در تایلند برگزار می‌شود که یکی از مهم ترین آن‌ها جشن سال است که جشن آب نیز نامیده می‌شود. جذابیت‌های این جشن به قدری زیاد است که گردشگران و افراد خارجی در تایلند نیز هر سال منتظر این جشن می‌مانند. همان طور که مشخص است در این جشن افراد بر روی یکدیگر آب می‌ریزند و علت این کار این است که فکر می‌کنند، آب سبب خوش یمنی است. هزاران هزار توریست و گردشگر تور تایلند از سراسر جهان در کنار مردم پاتایا سال نو تایلندی را جشن می گیرند.

جشن آب
عکسی از این مراسم در تایلند

 

مطالب خواندنی:

جشن آب در تایلند به مدت سه روز ( از اواخر فروردین ماه ) برگزار میشود که معمولا در بعضی شهرها به پنج تا هفت روز ادامه پیدا می کند. اگر برای جشن آب به این کشور سفر می کنید، تور تایلند خود را برای شهرهای بانکوک، پاتایا، پوکت و ساموئی رزرو کنید که مراسم باشکوه تر و مهیج تر برگزار می شود. در این جشن خانواده ها به دور هم جمع شده و به بزرگتر های خود با ریختن آب های خوش عطر روی دستهای آن ها ادای احترام کرده و برای این خوشبختی و سعادت جلوی بزرگترها دعا می کنند. برنامه بعد از ظهرها نیز شستن بودا و ادای احترام به آن هاست.

بعد از آن تمام مردم به خیابان ها آمده و عین سه روز به هم آب میپاچند. شرکت در این مراسم کوچک و بزرگ نداشته و از هر سنی در جشن شرکت می کنند. در مدت این سه روز مراکز دولتی و ادارات کشور تعطیل بوده و تنها فروشگاه و مراکز تفریحی به صورت شبانه روزی برای توریست های تور تایلند باز هستند.

هدف از برگزاری این مراسم، تنها آب بازی نیست. مردم تایلند با پاشیدن کمی آب به هم تمام گناهان و بدی های سال گذشته خود را به نوعی پاک کرده و میشورند. درست شبیه به چهارشنبه سوری های خودمان که از روی آتش برای دور کردن بلا و بدی ها میپردیم. هرچند که امروزه جشن آب تایلند به یک نوع تفریح و چهارشنبه سوری نیز به ترقه بازی تبدیل شده اند!

جشن آب

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات