آرامگاه ژولیوس سزار

این میدان چهار آرامگاه از زمان جمهوری روم باستان و همچنین تئاتر پومپه، محلی که مجلس سنا اقدام به کشتن ژولیوس سزار دیکتاتور رومی کرد، در خود جای داده است. این ویرانه های پر ارزش باستانی در Campus Martius باستانی قرار دارد. این خیانت نهایت دلسردی ژولیوس سزار از دوست وفادار خود مارکوس بروتوس را به همراه داشت و آخرین کلمات ژولیوس سزار به دوست خود بروتوس این بود: بروتوس، تو هم؟
ژولیوس سزار همان سیاستمدار و ژنرالی است که باعث سقوط جمهوری روم باستان و طلوع امپراتوری روم شد. ژولیوس سزار وسعت خاک امپراتوری روم باستان را به کل منطقه مدیترانه، شمال آفریقا و اروپای غربی امتداد داد. فتوحات نظامی ژولیوس سزار، باعث توقف تجاوزات مکرر ژرمن ها و سلتیکی ها شد.

بنا بر این گزارش، پس از اینکه ژولیوس سزار اعلام کرد، تنها نبوغ اوست که می تواند به مردم امپراتوری روم، صلح و آرامش را هدیه کند، تعدادی از رقبایش در مجلس سنا از تشنگی بی پایان او برای قدرت به شدت نگران شدند.

ژولیوس سزار در ۱۵ مارس سال ۴۴ قبل از میلاد مسیح توسط ۲۳ ضربه چاقو از سوی نمایندگان سنا به قتل رسید. دسیموس بروتوس دوست ژولیس سزار نیز یکی از همین نمایندگان سنا بود.

لارگو دی توره آرجنتینا (Largo di Torre Argentina) نام میدانی در شهر رم ایتالیا است. این میدان چهار آرامگاه از زمان جمهوری روم باستان و همچنین تئاتر پومپه، محلی که مجلس سنا اقدام به کشتن ژولیوس سزار دیکتاتور رومی کرد، در خود جای داده است. این ویرانه های پر ارزش باستانی در Campus Martius باستانی قرار دارد. این خیانت نهایت دلسردی ژولیوس سزار از دوست وفادار خود مارکوس بروتوس را به همراه داشت و آخرین کلمات ژولیوس سزار به دوست خود بروتوس این بود: بروتوس، تو هم؟

آرامگاه ژولیوس سزار، پناهگاهی برای گربه ها

همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید به این مکان باستانی می آیند.

پس از سقوط امپراتوری روم، این تئاتر شهر (محل گردهمایی) عظمت خود را از دست داد و این مکان تنها پس از کاوش های باستانی در قرن بیستم دوباره احیا شد. این مکان از زمانی که ارزش باستانی پیدا کرده، مورد نگهداری و حفاظت قرار گرفته است.
آرامگاه ژولیوس سزار، پناهگاهی برای گربه ها

بازدید از این مکان تاریخی و باستانی همیشه برای گردشگران یک سورپرایز جالب به شمار می آید. تمام مساحت لارگو دی توره آرجنتینا تبدیل به پناهگاهی برای گربه های ولگرد شده است.

آرامگاه ژولیوس سزار، پناهگاهی برای گربه ها

مردم داوطلب از هیچ کمکی به این گربه ها دریغ نمی کنند، به گونه ای که برخی از مردم داوطلبانه از همه گربه های خیابانی شهر رم که به این توره آرجنتینا آمده اند، مراقبت و نگهداری می کنند. این گربه سانان قبل از اینکه وارد این خانه جدید شوند، عقیم سازی شده اند. این گربه سانان می توانند در این خرابه ها پرسه بزنند. البته تجهیزات و وسایلی نیز برای استفاده آنها در این مکان تدارک دیده شده است.

آرامگاه ژولیوس سزار، پناهگاهی برای گربه ها

گردشگران به تماشای لذت بردن این گربه ها از این مکان مهم و تاریخی می پردازند.

هم اکنون حدود ۲۰۰ گربه سان در توره زندگی می کنند. این پناهگاه دارای سیاست “کشتن ممنوع” است. البته قانون “کشتن ممنوع” برای گربه های ولگرد و خیابانی در کشور ایتالیا وجود دارد.
آرامگاه ژولیوس سزار، پناهگاهی برای گربه ها
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها