کالیگولا

ژولیوس سزار در روز ۳۱ اوت ۱۲ میلادی در آنتیوم ایتالیا به دنیا آمد. او سومین امپراتور از  است که ملقب به کالیگولا است، چرا که سربازانش او را به این نام ملقب ساختن چون او پوتین های سربازی کوچکی به پایش میکرد(کالیگولا: پوتین های کوچک) مدت امپراتوری کالیگولا ۴ سال می باشد.( او در سال ۴۱ میلادی)

کالیگولا

کالیگولا در زمان تیبریوس در قصر وی در جزیره ای به نام کاپری که در سی مایلی شهر قرارداشت، روزگار به سر می برد و درآنجا دست به جنایات فراوانی زد به طور مثال بنا به نوشته مورخان ایتالیایی در جزیره کاپری پرتگاهی به ارتفاع ۳۰۰۰ متر وجود داشت که برای تفریح هزاران تن از زنان و کودکان بی گناه را از آن پرتگاه به پایین انداخته است.
در این زمان امپراتور وقت روم تیبریوس، ژرمانیکوس (پدر کالیگولا) را جانشین خود اعلام کرده بود ولی ژرمانیکوس به طور مشکوکی به قتل رسید. پس از این واقعه کالیگولا به امپراتوری رسید(۳۷ میلادی)

کالیگولا پس اینکه به سلطنت رسید همچون نرون سلامت عقل خود را از دست داد و بنابر نوشته سیوتاتیوس کالیگولا به ارتش های جنگ دیده و زبده خود دستور داده بود که در ساحل ها صدف حلزون جمع آوری بکنند. او حتی به اسب خویش لقب کنسول داده بود. در آن زمان بین شایع شده بود که کالیگولا امپراتور وقت با هر سه خواهر خود رابطه جنسی داشته است.

کشته شدن کالیگولا
در سال ۴۱ میلادی، کالیگولا همراه زن و دخترش در جشن بازی های پالاسیوم به دست سربازان گارد پرتورین به قتل رسید. او در هنگام مرگ ۲۹ سال داشت. پس از مرگ کالیگولا عموی وی به نام کلادیوس به برگزیده شد.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن